Úvod Zaujímavosti Dovolenka na mori s deťmi? Prenajmite si katamarán

Dovolenka na mori s deťmi? Prenajmite si katamarán

129
0
ZDIEĽAŤ
Dovolenka na mori s deťmi? Prenajmite si katamarán

Pomaly ste už zabudli, aké je to plaviť sa celé dni na mori? S príchodom detí sa veľa ľudí vzdá dovoleniek na mori a vymení ich za dovolenky v rezortoch s toboganmi. Verte tomu, že deti sa budú rovnako baviť na lodi ako v hoteli. Obávať sa nemusíte ani o ich bezpečnosť. Vyberte správny druh lode a deti ani nepocítia, že sa plavia po vlnách. Z hľadiska pohodlia a bezpečnosti sú pre rodiny s deťmi najvhodnejšie katamarány.

Dovolenka s deťmi si vyžaduje dôkladné plánovanie

Pre rodiny s deťmi sú vhodnými mesiacmi na plavbu máj a jún alebo september. Nie je príliš horúco a máte istotu voľných miest na kotvenie v prístave. Prekvapení budete z cien, ktoré sú pred sezónou aj o 30 % nižšie. Predsezónna plavba má výhodu i v tom, že máte na výber väčšie množstvo plavidiel. Katamarány sú veľmi obľúbené, a preto neváhajte s rezerváciou lode v predstihu, najlepšie hneď začiatkom roka. Ide o podobný princíp ako lode na predaj, prvé sú predané tie najlepšie.

Dbajte na výber posádky a hlavne kapitána

Vďaka agentúram je možné prenajať na veľký katamarán kompletnú posádku vrátane kuchára či stewarda. Obozretní buďte pri výbere kapitána. So skúseným kapitánom budete mať lepší pocit, čo sa bezpečia detí týka. Ak sa spoľahnete na kamaráta, ktorý vie kormidlovať, preverte či má kapitánsky kurz. Kurz vodca malého plavidla je platný len na vnútrozemských tokoch.

Na katamaráne budete v bezpečí a pohodlí

Na katamaráne nebudete trpieť morskou chorobou. Ide o loď s dvomi trupmi, čo je zárukou stability lode aj pri väčšom vlnobití. Na takejto lodi sa lepšie spí. Bez húpania môžete s deťmi počas dňa hrať bedminton alebo s nimi behať po palube.

Veľmi priestranné sú kajuty katamaránu. K dispozícii je veľa miesta v kajutách, spoločných priestoroch a taktiež na hornej palube. Opaľovať sa môžete na plošinách alebo v sieti. Práve siete na opaľovanie sú pre deti zážitkom, pretože môžu pozorovať morský život. Na katamaráne vám nezavadzajú plachty ako v prípade jachty na predaj a prenájom.

V katamaránoch nad 50 stôp je dosť miesta pre niekoľko rodín. Vďaka väčšej partii detí prakticky nebudete o tých svojich vedieť. S katamaránom sa dá dostať na miesta, kde je plytšie more. Máte viac možností kotvenia v pekných zátokách, kde sa deti vyhrajú dosýta.