Úvod Problémy v rodine Ako zabaviť malé deti počas prechádzky v prírode

Ako zabaviť malé deti počas prechádzky v prírode

781
0
ZDIEĽAŤ
Zabaviť malé deti

Niekedy je ťažké zabaviť malé deti na dlhšiu dobu. Všetko samozrejme závisí od povahy dieťaťa a trochu od vašej fantázie. Doma sa vám zväčša podarí vďaka hračkám vymyslieť desiatky hier. Vonku je to o niečo ťažšie. Hlavne keď nechcete, aby dieťa strávilo celý deň na preliezkach. Zabaviť malé deti sa dá aj počas prechádzky v lese alebo v parku. Existuje veľa hier, pri ktorých si dieťa precvičí motoriku, fyzičku i svoju kreativitu.

Kúpte dieťaťu bicykel alebo odrážadlo

Na výlet do prírody sa môžete vybrať napríklad na bicykloch. Detské bicykle sa vyrábajú pre deti približne od troch rokov. Pre najmenších drobcov sú určené odrážadlá. Odrážadlo pre deti je perfektnou pomôckou, vďaka ktorej si dieťa precvičí udržanie rovnováhy, fyzicky sa unaví a naučí sa ovládať smer či motoriku. Odrážadlo zabaví dieťa na dlhú dobu a neprestane ho len tak baviť, lebo pri jazde na ňom má pocit, že sa podobá na dospelých. Podobne vám poslúži aj kolobežka. Rozvíjať u detí lásku k pohybu od detstva je veľmi dôležité, a preto buďte pre deti vzorom. Športujte spolu s nimi a podporujte ich vo všetkých fyzických aktivitách. Bicykle, odrážadlá i kolobežky pre deti za vynikajúce ceny kúpite na stránkach e-shopu inSPORTline.

Zapojte sa do hier

Počas prechádzky v prírode sa dokážete zapojiť do rôznych hier, ktoré zabavia celú rodinu. Dospeláci budú mať pocit, že sa vrátili do detstva a deti sa potešia, že sa hráte spolu s nimi. Klasikou je hra na schovávačku. Veľmi zábavné je napodobňovanie zvieratiek, ich pohybov a zvykov. Skáčte ako zajačik alebo sa prevaľujte v tráve ako medveď. Poriadne si s dieťaťom zabehajte. Určte nejaký cieľ, kam treba rýchlo dobehnúť či pretekajte, kto je rýchlejší. Skúste triafať kamienkami do určeného miesta a následne z kamienkov postaviť vežu. Na triafanie do terča vám dobre poslúžia tiež šišky.

Kreativite sa medze nekladú

Počas prechádzky v parku a v lese sa dajú hrať tiež rôzne kreatívne hry. Povedzte dieťaťu rozprávku o škriatkoch a malých zvieratkách, ktorým je treba postaviť domček. Hľadajte v prírode vetvičky, listy a väčšie kamene, ktorú budú tvoriť základ ich príbytku. Na jar kvitne veľa poľných kvetín, z ktorých sa dajú vyrobiť ozdoby do vlasov či upliesť nádherný venček. V posledných rokoch je veľmi populárne maľovanie na kamene. Hľadajte spoločne s vašim drobcom pekné kamienky, ktoré môžete doma pomaľovať a následne ich skryť na dômyselné miesta. Po nájdení spravia pomaľované kamienky radosť ostatným deťom.