Úvod Zaujímavosti Dámska turistická obuv – nové trendy v konštrukcii a dizajnoch

Dámska turistická obuv – nové trendy v konštrukcii a dizajnoch

8
0
ZDIEĽAŤ
Dámska turistická obuv - nové trendy v konštrukcii a dizajnoch
Dámska turistická obuv - nové trendy v konštrukcii a dizajnoch

Turistická obuv pre ženy prešla v posledných rokoch značným vývojom, pričom sa zameriava na pohodlie, podporu a výkon. Nové trendy v konštrukcii a dizajne prinášajú inovatívne materiály, vylepšené technológie a elegantné štýly, ktoré robia z túry príjemný a zároveň štýlový zážitok. A štýl je to, čo ženy skutočne zbožňujú.

Nové trendy v materiálov

Dámska turistická obuv je o niečo ľahšia ako pánska. Prispôsobená je ženskému chodidlu i spôsobu chôdze. V popredí z hľadiska materiálov stoja priedušné tkaniny. Ľahké a priedušné materiály ako sieťovina a nylon sú populárne pre ich schopnosť odvádzať vlhkosť a udržiavať nohy v chlade a suchu. Turistická obuv z týchto materiálov je odľahčená a zároveň dostatočne pevná, aby odolala mechanickej záťaži v podobe kameňov a skál. Veľmi populárna je tiež syntetická koža, ktorá je ľahká a odolná. Je tiež nenáročná na údržbu. Syntetická koža je super alternatívou k prírodnej koži.

Či ide o turistické topánky pre mužov, alebo ženy, vždy je dôležitá odolnosť voči vlhkosti. Membrány ako Gore-Tex a eVent chránia pred dažďom a snehom. Umožňujú pokožke chodidiel dýchať a odparovať z nôh pot.

Nové trendy v technológiách

Pri stúpaní i schádzaní z vyššie položených trás je dôležité tlmenie. Pokročilé tlmenie poskytuje pena EVA. Zaisťujte pohodlie, podporu a odpruženie počas chôdze po nerovnom teréne. Treking v daždivom počasí vyžaduje dobré stabilizačné systémy a odvodové drážky podošvy. Agresívne vzory a podošvy Vibram zaisťujú trakciu v náročnom teréne.

Nové trendy v dizajne

Výrobcovia turistickej obuvi dobre vedia, že ženy sa chcú cítiť štýlové aj počas športovej aktivity. Medzi moderné prvky dámskej turistickej obuvi patria dizajny, ktoré je možné nosiť aj mimo turistických trás. Preto v popularite vedú farebné variácie a odvážnejšie vzory dodávajúce topánkam osobitý vzhľad. Dôležité sú i detaily ako farebné šnúrky, podošva inej farby ako zvršok alebo logá výrobcov.

Dámska turistická obuv sa rýchlo vyvíja, aby spĺňala potreby a preferencie žien, ktoré milujú turistiku. Nové trendy v konštrukcii a dizajne prinášajú inovatívne materiály, vylepšené technológie a elegantné štýly, ktoré robia z túry príjemný zážitok. Širokú ponuku turistických topánok nájdete hlavne online. Každá žena vďaka našim tipom iste nájde dokonalý pár turistickej obuvi, ktorá ju bude sprevádzať počas horských výstupov.

Autor: Gabriela Kudláčová