Úvod Zdravie a rodina Detská drogéria je špecifická, ako ju vybrať?

Detská drogéria je špecifická, ako ju vybrať?

471
0
ZDIEĽAŤ

Výrobky pre deti sú vo všeobecnosti špecifickou kategóriou, pri ktorej sa musíme rozhodovať viac, ako inokedy. Najdôležitejšie je najmä zdravie, ktoré je pri malých deťoch veľmi náchylné na rôzne choroby, či problémy. Ako teda vybrať ten najlepší sortiment?

Keď ovplyvňuje reklama

Preplnené kamenné a online obchody sú znakom, že v tomto sortimente máme naozaj z čoho vyberať. Väčšina z detských výrobkov sľubuje užívateľovi ochranu pred zdravotnými komplikáciami a marketing firiem sa oháňa tým, že ich značka je tou najcitlivejšou voči detskej pokožke. Nie vždy je to však pravda a spotrebiteľ by mal sám uvážiť, čo bude pre jeho dieťatko najlepšie. Vítaným pomocníkom sú najmä skúsenosti ľudí a ich recenzie, čo je prvým krokom k úspechu. To však nie je všetko, pretože čo môže sedieť inému bábätku, nemusí sadnúť tomu vášmu.

Veľmi náchylná je spomínaná pokožka, ktorá je u novorodencov päťkrát tenšia, ako u dospelých ľudí a výber správnej kozmetiky je základom každého rodiča. Aj napriek tomu, že novorodenecká koža obsahuje viac vody ako u dospelých, veľmi rýchlo sa vysúša, čo môže spôsobiť podráždenie.

Ako sa vo všetkom zorientovať?

Dobrým krokom, ako pre dieťa vybrať to najlepšie je pozerať nielen na značku, ale hlavne na zloženie výrobku uvedeného na obale. V žiadnom prípade by ste tam nemali nájsť ako zložku konzervanty a syntetické zložky. Pri ochrane pokožky pred zdravotnými problémami je najlepšie používať neparfumované výrobky, ktoré zbytočne nedráždia.

Zohľadniť je treba aj dedičnosť, ktorá váms tak isto nasmeruje. V prípade, že majú rodičia sklon k ekzémom a problémom s pokožkou, u vášho potomka to bude pravdepodobné rovnaké. Ak budete drogériu vyberať aj podľa tohto, ušetríte si veľa trápenia a v neposlednom rade aj financií pri skúšaní výrobkov. Rovnako je veľmi dôležité prihliadať na certifikáciu výrobkov pre deti. Ak nejaká drogéria osvedčenie pre užívanie deťmi nemá, radšej sa jej vyhnite.

Odporúčame nielen pri kúpe, ale aj používaní doma strážiť dátum spotreby výrobku, pretože niekedy vyprší a ani o tom netušíme. V momente, ako detská kozmetika prejde dátumom spotreby ju vyraďte, inak môže dôjsť k nepríjemnému podráždeniu, čo určite žiadny rodič nechce. Nízka cena je niekedy poriadnym lákadlom, no v tejto oblasti sa šetriť neoplatí. Radšej stavte na kvalitu a prírodné zloženie, za čo sa vám dieťatko odvďačí zdravím.

Nakupovať detskú kozmetiku môžete aj online z pohodlia domova. Nájdete ju v obchode Bugy, kde sú k dispozícii aj potraviny, parfémy, či domáce potreby.