Úvod Zaujímavosti Keď má stolička na kŕmenie pevné miesto za stolom

Keď má stolička na kŕmenie pevné miesto za stolom

301
0
ZDIEĽAŤ
Keď má stolička na kŕmenie pevné miesto za stolom

Ako sa správajú vaši drobci, keď papajú? Máte pocit, že by bolo treba fóliou oblepiť steny, vystlať podlahy a dieťa obaliť od hlavy po päty, aby sa celé nezašpinilo? Áno, aj z malej detskej porcie môže vzniknúť veľký neporiadok, zvlášť ak drobčeka neusadíte do stoličky na kŕmenie.

Zafixujte ich na detskú stoličku

Je jasné, že deti si najlepšie podplatíme dobrým jedlom alebo maškrtou, ktorú milujú. Či sa nudia, alebo majú jednoducho zlú náladu, len čo zašuští vrecúško s obľúbenými chrumkami alebo spomeniete piškóty a jogurt, tie malé detské očičká sa zväčšia na rozmer tenisovej loptičky. Keď papajú, sú také neškodné a spokojné! Hoci o tej neškodnosti by sme mohli trochu pochybovať, pretože deti vedia robiť hotové biblické zázraky – napríklad ten, ako z jedného rožka nazbierať dvanásť košov omrviniek…

Našťastie si každý rodič môže vybrať, či bude jeho dieťatko stolovať pravidelne na jednom mieste alebo bude s pokrmom behať po byte a trúsiť všade naokolo. Stúpiť na ocmúľané kúsky jedla alebo si sadať na sedačku, na ktorej je pravidelne čosi rozliate, je však nepríjemné a zbytočne si tým prihadzujete robotu navyše. Nehovoriac o tom, ako dokážu omrvinky ľahko prilákať do domácnosti mravce. Zásada pri kŕmení je teda jasná – dieťa by malo pri jedle sedieť a nepohybovať sa kade-tade. To vám zaručí stolička na kŕmenie, ktorá by v rodine s malým dieťaťom nemala chýbať za žiadnym jedálenským stolom.Keď má stolička na kŕmenie pevné miesto za stolom

Stoličky na kŕmenie sú ľahko prenosné

Či naučíte dieťatko stolovať elegantne v kuchyni, alebo budete stoličku presúvať po byte podľa potreby (keď treba umývať okná, dieťatko si môžete na stoličke odniesť so sebou), získate istotu, že okrem dieťatka (a možno jeho blízkeho okolia) sa nič nezašpiní. Stoličky na kŕmenie sú pohodlné a pre dieťatko úplne bezpečné, a to vďaka bezpečnostným pásom či výplniam, ktorými stoličky prispôsobujete veľkosti dieťatka. Samozrejmosťou týchto praktických kusov nábytku je, že sú veľmi ľahko umývateľné – či sú zhotovené z plastu, alebo z dreva. Môžu aj nemusia obsahovať stolček, ten sa navyše podľa potreby môže odstrániť a dieťa môže papať prisunuté s vami za stolom. Výrobcovia sa s detskými jedálenskými stoličkami skutočne pohrali, a preto sú tie dnešné ľahučké, dobre skladné a dokonca mnohé stoličky na kŕmenie hravo vezmete so sebou aj na každý výlet.

Nie je stolička ako stolička

Keď má stolička na kŕmenie pevné miesto za stolomMnohé stoličky na kŕmenie sa dajú využiť aj inak – napríklad sa dajú zložiť tak, aby dieťatko získalo stoličku a stolík na kreslenie a tvorbu, presne také, aké si pamätáme ešte z detstva. Dizajnovo sú prispôsobené každej modernej domácnosti, preto ľahko zoženiete stoličku na kŕmenie v akejkoľvek farbe aj štýle. Vychytávkou sú aj sedadlá na kŕmenie, ktoré pripevníte na klasickú jedálenskú stoličku, a dieťatko na ne jednoducho pripútate. Ideálne na cestovanie alebo na stolovanie u starých rodičov. Nudí sa váš drobček počas kŕmenia alebo ho radi dávate sedieť do stoličky na kŕmenie počas toho, kým varíte? Zabaví sa aj vďaka hrazdičke s hračkami, ktorá sa dá na niektoré druhy stoličiek pripevniť. Už žiadne rozprávky pri jedle, dieťa sa zabaví s tým, čo má na tanieri, prípadne nad ním… Ešte jeden milý mamičkin úsmev a môže sa pustiť do veselého rozhadzovania ručičiek.