Úvod Zdravie a rodina O bezpečnosť dieťaťa v cyklovozíku sa nemusíte obávať

O bezpečnosť dieťaťa v cyklovozíku sa nemusíte obávať

265
0
ZDIEĽAŤ
O bezpečnosť dieťaťa v cyklovozíku sa nemusíte obávať

Rodiny s malým dieťaťom problematicky nachádzajú možnosti trávenia voľného času športovaním v prírode. Existujú však pomôcky, ktoré vám umožnia športovať a mať dieťa v bezpečí so sebou. Jednou z nich je detský cyklovozík za bicykel. Praktický cyklovozík je bezpečný a obľúbite si ho nielen vy, ale aj vaše dieťa.

Čo by ste mali o detských cyklovozíkoch vedieť

Detské cyklovozíky sú nevyhnutnosťou pre mladých ľudí, ktorí sa radi venujú cyklistike a majú malé dieťa. Praktickú pomôcku podobajúcu sa na detský kočík prostredníctvom upínacieho mechanizmu jednoducho pripevníte k osi zadného kolesa bicykla. Každé dieťa si jazdu vo vozíku užíva a pozoruje svoje okolie cez priehľadné okienka v bočných stenách vozíka. Vozík je taktiež ideálny na uspávanie dieťaťa. A vy môžete spokojne jazdiť na bicykli, hoci aj celý deň. V cyklovozíku dieťaťu nehrozí takmer žiadne nebezpečenstvo, čo nemôžeme povedať o cyklosedačkách. Ak si dokúpite k detskému cyklovozíku joggingový set, môžete s vozíkom behať alebo korčuľovať. Niektoré typy vozíkov sa dajú používať aj ako detský kočík. Cyklovozík je skvelou náhradou za kočík predovšetkým na dovolenkách. Na ich prevoz môžete využiť objemnejšie strešné boxy alebo kufor automobilu.

Ako je dieťa v cyklovozíku chránené

Najmenšie deti sú vo vozíku chránené niekoľkými spôsobmi. Prvým je špeciálna vložka pre novorodencov, ktorá zabezpečuje správne držanie tela a hlavičky dieťaťa. Zároveň sa v každom cyklovozíku nachádzajú viacbodové bezpečnostné pásy. Vďaka odpruženiu nie je dieťa vystavené žiadnym otrasom. Otravovať ho nebude ani hmyz, ktorému sa nepodarí preniknúť cez moskytieru. Počas dažďa využijete protidažďový návlek a dokonca samotný materiál vozíka je nepremokavý. Silné slnko odrazí slnečná clona, horúce počasie nie je taktiež problém – vo vozíkoch sa nachádza systém odvetrávania. Detské cyklovozíky sú konštruované tak, aby sa v nich dieťaťu nič nestalo ani v prípade prevrátenia bicykla. Niektoré modely disponujú v prednej časti madlom, ktoré slúži pri prevrátení ako zábrana proti preklopeniu. Systém brzdenia je na cyklovozíkoch prepracovaný do detailov. Na brzdenie slúži parkovacia brzda, nožná a ručná brzda. Do stien cyklovozíkov sú všité viaceré reflexné prvky a pri jazde môžete využiť signalizačnú vlajku. Neváhajte a zaobstarajte si cyklovozík, ktorý jednoducho v aute prepravíte kamkoľvek. Bicykle prevezie nosič bicyklov na ťažné zariadenie a vy sa budete môcť radovať zo športu počas výletov a dovoleniek spolu s najmenšími členmi rodiny.