Úvod Zaujímavosti Plánujete dovolenku na ostrove Thassos? Zoberte so sebou štvorkolku!

Plánujete dovolenku na ostrove Thassos? Zoberte so sebou štvorkolku!

26
0
ZDIEĽAŤ
Plánujete dovolenku na ostrove Thassos? Zoberte so sebou štvorkolku!
Plánujete dovolenku na ostrove Thassos? Zoberte so sebou štvorkolku!

Thassos je grécky ostrov v severnej časti Egejského mora. Vďaka krištáľovo čistej vode a bohatej vegetácii sa často nazýva aj  “Smaragdový ostrov”. Tento nádherný ostrov je ideálnym miestom pre dobrodružstvo na štvorkolke. Jeho rôznorodý terén od pobrežných ciest až po horské trasy ponúka dokonalé podmienky pre preskúmanie ostrova so štvorkolkou.

Ako sa dostať na Thassos?

Na Thassos sa dá dostať veľmi jednoducho. Ak cestujete vlastným autom, môžete si so sebou vziať aj štvorkolky na prívese. Z pevniny premávajú pravidelné trajekty, ktoré zabezpečujú spoľahlivé spojenie medzi gréckou pevninou a ostrovom. Trajekty typu ferry boat sú prispôsobené na prepravu osobných áut a tiež prívesov, takže preprava štvorkolky nie je žiadnym problémom.

Dá sa na Thassose štvorkolka prenajať?

Ak však nechcete cestovať vlastným autom, nemusíte sa obávať. Na Thassose nájdete množstvo miest, kde si môžete štvorkolku jednoducho prenajať. Doslova na každom rohu sú požičovne, ktoré ponúkajú širokú škálu štvorkoliek rôznych značiek a modelov. Bez ohľadu na to, či ste skúsený jazdec, alebo úplný začiatočník, nájde sa pre vás štvorkolka, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám a schopnostiam.

Prenájom štvorkolky na Thassose je aj cenovo dostupný. Ceny sa líšia podľa značky a modelu štvorkolky, ale v priemere sa pohybujú od 25 do 50 eur na deň. Väčšina požičovní ponúka aj zľavy pri dlhodobom prenájme alebo mimo hlavnej turistickej sezóny.

Kde na Thassose sú trasy pre štvorkolky?

Jazda na štvorkolke po Thassose je neopakovateľným zážitkom. Ostrov je pokrytý sieťou ciest a chodníkov, ktoré vedú cez husté borovicové lesy, olivové háje a pozdĺž nádherných pláží. Môžete sa vydať na cestu okolo celého ostrova a objavovať skryté zátoky a malebné dedinky, ktoré by ste inak mohli prehliadnuť.

Jednou z najobľúbenejších trás pre štvorkolky can am je cesta na vrchol hory Ipsarion, ktorá je najvyšším bodom ostrova s výškou 1204 metrov nad morom. Táto trasa ponúka nielen vzrušujúcu jazdu, ale aj úchvatné výhľady na celý ostrov a okolité more. Cesta je kamenistá a náročná, takže určite oceníte výkonnú štvorkolku, ktorá vás bezpečne dovedie až na vrchol.

Ďalšou atraktívnou destináciou je dedinka Theologos, jedna z najstarších na ostrove, známa svojimi tradičnými kamennými domami a úzkymi uličkami. Prejazd touto dedinkou na štvorkolke je ako návrat do minulosti, pričom máte možnosť zastaviť sa a ochutnať miestne špeciality v niektorej z rodinných reštaurácií.

Pobrežná cesta vedúca z Limenasu do Limenarie je ďalšou skvelou voľbou pre jazdu na štvorkolke. Tento úsek ponúka nádherné výhľady na more a niekoľko zastávok na plážach, kde si môžete oddýchnuť a zaplávať. Pláže ako Paradise Beach alebo Aliki sú ideálne na krátky odpočinok a občerstvenie.

Zaujala vás možnosť spoznávať nové miesta v sedadle štvorkolky? Model, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a rozpočtu si môžete nakonfigurovať na tomto odkaze: https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová