Úvod Problémy v rodine 10 znamení, že budete skvelý otec

10 znamení, že budete skvelý otec

522
0
ZDIEĽAŤ
10 znamení, že budete skvelý otec
10 znamení, že budete skvelý otec

Plánovanie dieťaťa je veľké rozhodnutie, ktoré zmení život budúcich rodičov. Musíte si byť istí, že ste pripravení prevziať takú zodpovednosť za život a blaho inej osoby. Ak pochybujete, či sa budete dobrým otcom, skontrolujte si nasledujúce body.

Snívate o tom, že svojmu dieťaťu dáte všetko, čo ste sami nedostali

Aj keď ste nemali práve najšťastnejšie detstvo, vyrastali ste v nedostatku lásky, málokedy ste dostávali darčeky, nosili ste staré oblečenie alebo ste nedostávali podporu od rodičov a napriek tomu sa nehneváte na celý svet a úprimne chcete dať svojmu dieťaťu všetko o čo ste boli ukrátení, budete skvelý otec.

Rešpektujete osobné hranice

Rešpektujete osobné hranice ľudí okolo vás. Nerobíte niečo, čo by im bolo nepríjemné, neberiete cudzie veci bez opýtania, netlačíte na svojho partnera, nesnažíte sa manipulovať ho. Stanete sa skvelým otcom, ak dokážete rešpektovať aj osobné hranice svojho dieťaťa: doprajte mu slobodu, ktorú deti potrebujú, no zároveň buďte blízko a buďte vždy pripravení pomôcť.

Konflikty riešite pokojne

Málokedy zvyšuješ hlas, nikdy si nedovolíš zdvihnúť ruku proti niekomu, kto je slabší ako ty. Ak ste odolný voči stresu a radšej konflikty riešite pokojne bez zbytočných nadávok a výčitiek, potom bude mať vaše dieťa veľké šťastie. Vedľa vás sa bude môcť cítiť bezpečne a bude sa môcť na vás obrátiť z akéhokoľvek dôvodu s vedomím, že sa mu pokúsite pomôcť.

Na prvé miesto kladiete rodinu

Ak chcete byť dôležitou osobou v živote svojich detí, vaša rodina musí byť na prvom mieste. Nemôžete všetok svoj voľný čas venovať práci a zároveň očakávať, že zarobené peniaze a prítomnosť vašich iniciálok v rodnom liste dieťaťa z vás spravia dobrého otca. Mali by ste s dieťaťom tráviť aspoň svoj voľný čas, podieľať sa na jeho výchove, starať sa oň.

Ste starostlivý

Svoje pocity viete prejaviť nielen slovami, ale aj pomocou činov. S takouto charakterovou črtou budete môcť ukázať svoju lásku k dieťaťu a nedávať mu príležitosť pochybovať o tom, že je pre vás skutočne dôležité.

Vždy nájdete východisko z ťažkých situácií

Viete nájsť východisko aj z tých najťažších situácií. Ak máte zrazu problémy s peniazmi, nájdete si brigádu, nebudete sedieť zadkom na pohovke a nebudete si požičiavať od všetkých príbuzných a priateľov. Musíte si byť istí, že sa dokážete vysporiadať so všetkým, čo zažijete vy a vaša rodina.

Ste spoľahlivý

Snažíte sa nemeškať, robíte všetko, čo sľúbite, nedovolíte si hlúpe a nezodpovedné činy. Ak sa v popise spoznáte, stanete sa dobrým otcom a vynikajúcim manželom a budete môcť získať autoritu vo svojej rodine.

Delíte si domáce práce?

Aj keď vaša partnerka nepracuje a vy ju zabezpečujete, po narodení dieťaťa bude potrebovať vašu pomoc. Len si to predstavte, bude 24 hodín denne, 7 dní v týždni s malým človiečikom, ktorý je úplne bezbranný, nemôže sa sám nakŕmiť, ísť na záchod, povedať, čo a kde ho bolí. Malé dieťa znamená prebdené noci, neustály strach, že niečo nepokazí, obrovské množstvo domácich prác, a navyše obrovský stres. Ak už teraz chápete, že domáce práce sú vašou bežnou povinnosťou o ktorú sa možno a treba podeliť, tak sa z vás stane dobrý otec, ktorý môže výrazne uľahčiť život a ukázať svojmu dieťaťu, aké dôležité je byť zodpovedný a samostatný.

Máte rád deti?

Viete, ako nájsť spoločnú reč s deťmi svojich priateľov alebo príbuzných, a neprepadávate panike, keď zostanete s dieťaťom sami. Ak máte pozitívny vzťah k deťom iných ľudí, s najväčšou pravdepodobnosťou budú vaše vlastné s vami veľmi šťastné.

Chcete byť dobrým otcom?

Možno najdôležitejšia vec je vaša túžba. Možno nemáte žiadnu z vyššie uvedených vlastností, ale to kompenzuje vaša úprimná túžba stať sa skvelým otcom svojich detí. Ak niečo naozaj chcete a zároveň robíte určité kroky, napríklad sa snažíte zmeniť k lepšiemu, tak sa vám určite podarí dosiahnuť váš cieľ. Len stále napredujte a nemyslite na to, že sa vzdáte.