Úvod Zdravie a rodina 11 druhov bolesti ako si s pomocou prírody uľaviť.

11 druhov bolesti ako si s pomocou prírody uľaviť.

20
0
ZDIEĽAŤ
11 druhov bolesti ako si s pomocou prírody uľaviť.

Každý z nás už niekedy aspoň raz v živote trpel bolesťou a je vlastne jedno , akým typom, no existuje niekoľko prírodných spôsobov ako si uľaviť bez použitia chemických liekov s využitím prírodných prostriedkov.

 1. druh bolesti – hlava – prírodná pomoc – zázvor /višne / lieky +káva

pomáhajú zmierňovať bolesť hlavy, stuhnutosť svalov a šije, denná konzumácia spôsobí pokles problémov až o 63%, Čerešne a višne obsahujú antokyány, ktoré majú silné protizápalové účinky. Dokonca 10 krát silnejšie než acylpyrin a ibuprofen. Dokonca pomáhajú riešiť rozličné typy bolesti hlavy. Kofeín obsiahnutý v káve stimuluje účinnosť liekov na migrénu až o 40%.

 1. druh bolesti- uši-prírodná pomoc- cesnak

úľavu od bolestí uší prinesie cesnakový olej , ktorého 2 kvapky si kvapnete do postihnutého ucha, zaberá lepšie ako antibiotiká aj kvôli svoji antibakteriálnym a protizápalovým a protiplesňovým účinkom. Olej si pripravíte zahrievaním 3 strúčikov v 150ml (pol šálky) olivového oleja 2 minúty- skladovanie po vychladnutí v chladničke max 2. týždne

 1. druh bolesti- žalúdok a trávenie, pálenie záhy- prírodná pomoc- ryby, ananás, jablčný ocot

ananás proti nadúvaniu a ostrej bolesti v žalúdku a čreve- do 72 hodín zmizne nadúvanie po 1 šálke čerstvej ananásovej šťavy, ryby (sardinky , slede,makrela,losos , tuniak -500g týždenne)majú protizápalové účinky , tlmia odstraňujú bolesti brucha , žalúdka aj čriev, eliminujú zápal v bruchu, utišujú syndróm dráždivého čreva-najmä omega 3 mastné kyseliny pomôžu upokojeniu tráviaceho systému. Jablčný ocot pomáha od pálenia záhy

 1. druh bolesti chrbát- prírodná pomoc – hrozno

najjednoduchším spôsobom ako uľaviť bolesti chrbta je hrozno- hroznová šťava najmä čerstvá upokojuje poškodené tkanivá, uvoľňuje cievy a zlepšuje prietok a prekrvenie tkanív, chrbtové stavce sú závisle od vyživovania cievami v jeho okolí.

 1. druh bolesti svaly- prírodná pomoc – mäta prieporná /zázvor /višne

proti bolesti a opuchom svalov a zlepšenie ich prekrvenia regeneráciu pomáha olej s kvapkami mäty a teplý kúpeľ postihnutých svalových štruktúr, zázvor má protizápalové účinky a višne obsahujú látky , ktoré sú 10x účinnejšie ako lieky proti bolesti

 1. druh bolesti zuby- prírodná pomoc – klinček

tento typ bolestí patrí medzi najsilnejšie , dá sa zastaviť aj prírodnými prostriedkami žuvaním klinčeka alebo jeho pridržiavaním na mieste bolesti. obsahuje eugenol , prírodné anestetikum, ktoré zaberá aj v prípade zápalu, dokonca chránia aj srdce , ak sa drvený pridá do stravy

 1. druh bolesti nohy- prírodné – rajčinová šťava a soľ

máčanie nôh v teplom kúpeli so soľou-morská alebo himalájska pomáha zmäkčiť pokožku, aj stvrdnuté nechty, má protizápalové účinky, je schopná znížiť bolesti a opuch, rajčinová šťava uľaví od kŕčov z nedostatku draslíka- zbaviť sa bolestí a nepríjemností z kŕčov a opuchov 3dcl rajčinovej šťavy..

 1. druh bolesti -prsníky prírodná pomoc – ľan

mleté ľanové semienka znižujú opuch a bolestivosť /napätie v prsiach najmä v období ovulácia a PMS syndrómu , prípadne ak dojčíte, predchádza aj zápalom obsahuju fytoestrogény- látky potláčajúce bolestivosť a ťažobu pŕs.

 1. druh bolesti – PMS syndróm – prírodná pomoc – jogurt

príčinou je citlivosť nervového systému na výkyvy hladiny estrogénov a progesterónov počas mesiaca. Biely jogurt obsahuje vápnik , ktorý ukľudňuje nervy a predchádza vzniku bolesti.

 1. druh bolesti – močové ústrojenstvo- čučoriedky, brusnice

čučoriedky obsahujú triesloviny a ich denná konzumácia znižuje možnosť infekcie až o 60%. Rovnako ako brusnice , ktoré sú močopudné najmä čaje umožnia rýchlejším spôsobom zbaviť zvýšenou tvorbou moču vyplavenie a vypláchnutie od baktérii a prípadných nečistôt.

 1. druh bolesti – chronická – kurkuma

pomáha pridaním do jedla , znižuje citlivosť nervového systému na impulzy od mozgu. Kurkumín zastavuje tvorbu enzýmu, ktorý je zodpovedný za produkciu hormónov prenášajúcich bolesť. Je 3x účinnejší ako najsilnejšie lieky proti bolesti a na rozdiel od nich netvorí sa závislosť najmä pri dlhodobej bolesti.

Existuje veľké množstvo druhov bolesti , ale skoro na každú existuje aj prírodný spôsob ako sa s ňou vysporiadať. Organizmus a príroda , keď sú v symbióze dokážu si vzájomne pomáhať udržiavať funkčnosť jednotlivých systémov na oboch stranách

 

 

Bc. Ľubica Bombalová