Úvod Zaujímavosti 3 dôvody, prečo by ste mali skúsiť paddleboard

3 dôvody, prečo by ste mali skúsiť paddleboard

281
0
ZDIEĽAŤ
3 dôvody, prečo by ste mali skúsiť paddleboard
3 dôvody, prečo by ste mali skúsiť paddleboard

Počuli ste už o jazde na paddleboarde? Vodný šport, pri ktorom stojíte na doske, pádlujete a užívate si okolitú prírodu. No neznie to ako dokonalá idylka? Dôvodov, prečo sa oplatí skúsiť jazdu na paddleboarde, je ale hneď niekoľko.

Paddleboard vám pomôže získať kondičku

Balančné podložky a ďalšie moderné nástroje na posilňovanie môžete odložiť. Paddleboard ich totiž plnohodnotne nahradí. Len si predstavte, ako sa hojdá na hladine a je neustále v pohybe. Tieto pohyby posilňujú vaše vnútorné svalstvo, vylepšujú zmysel pre balans a rovnováhu. Keďže pri jazde na paddleboarde striedate pri pádlovaní obidva strany, posilňujete telo rovnomerne. Za hodinu na paddleboarde môžete spáliť viac ako 1000 kalórií, čo sa vám nepodarí ani pri intenzívnom behu.

Táto športová aktivita vám pomôže vylepšiť celkové fyzické zdravie. Jazda na paddleboarde uľavuje pri bolestiach chrbta a krčnej chrbtice, čo oceníte najmä po celodennom sedení. Kĺzanie po vode navyše priaznivo vplýva na psychické zdravia a odbúrava stres.

Paddleboard je zábavnou športovou aktivitou

Paddleboard má niečo do seba. Tejto športovej aktivite sa môže venovať každý, bez ohľadu na vek. Stačí zájsť na najbližšiu priehradu alebo rieku a zábava sa môže začať. Jazdu na paddleboarde si môžete vychutnávať so svojimi blízkymi a utužovať tak vzťahy. V súčasnosti rastie aj komunita ľudí, ktorí vášni pádlovania prepadli. Aj preto nie je vôbec ťažké nájsť si na paddleboard partnera.

To ale nie je všetko. Paddleboard sa stáva akousi alternatívou k surfovaniu. Môžete na ňom totiž jazdiť na príbojových vlnách. A keďže počas celej doby stojíte, podarí sa vám zachytiť viac vĺn ako pri surfovaní.

Ľudia milujú paddleboard aj vďaka objavovaniu nádherných zákutí, ktoré ponúka príroda. S paddleboardom sa totiž dostanete aj na miesta, kde by ste normálne nedoplávali.

Nepotrebujete žiadne kurzy

Jazda na paddleboarde sa neradí medzi športy, ktoré sa potrebujete učiť. Nemusíte teda hľadať inštruktora ani kurzy, ktoré vtesnáte do harmonogramu. Paddleboard je totiž intuitívny a ak si prečítate niekoľko pravidiel, postačí vám niekoľko hodín a stane sa z vás profesionál.