Úvod Zdravie a rodina Tipy na tie najlepšie darčeky pre deti

Tipy na tie najlepšie darčeky pre deti

223
0
ZDIEĽAŤ
Tipy na tie najlepšie darčeky pre deti
Tipy na tie najlepšie darčeky pre deti

Možno si lámete hlavu s tým, čo by ste mali darovať svojej ratolesti. Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov, ktoré uspokoja kreatívne duše, remeselníkov, aj deti poriadne zabavia.

Trampolína pre energické dieťa

Máte doma aktívne dieťa, ktoré je plné energie? V tom prípade je trampolína jasnou voľbou. Len si to predstavte. Dieťa sa na trampolíne nielen samo zabaví, ale zbaví sa tiež prebytočnej energie.

Trampolín je hneď niekoľko. Pokiaľ bývate v byte, môžete siahnuť po menšej trampolíne s ochrannou sieťou, ktorá má priemer približne 1 meter. Alternatívou sú záhradné trampolíny, ktoré umiestnite na záhradu. Tie sa delia na klasické alebo na trampolíny zapustené do zeme.

Vybrať si môžete veľkosť trampolíny. Napríklad na takej 4-metrovej trampolíne si bez obáv zaskáčete so svojou ratolesťou. Trampolína obsahuje aj bezpečnostné prvky, ako je sieť, ochrana pružín či rebrík, takže sa nemusíte o svojich najmenších obávať.

Čím chce byť vaša ratolesť?

Hra na profesiu dokáže uchvátiť každé dieťa. A dnes to nie je vôbec zložité. Vaša ratolesť sa môže stať kýmkoľvek chce a to do niekoľkých minút. Rozkošné kufríky s náradím pre budúcich majstrov a opravárov, vybavené kuchynky pre gazdiné, pomôcky, ktoré využíva skutočný lekár či veterinárska súprava vhodná pre milovníkov zvierat. Darček, ktorý jednoznačne dieťa zabaví a vytrhne ho z reality pokojne aj na niekoľko hodín. Už si iba stačí vybrať tú pravú profesiu.

Kreatívne hry pre tvorivé duše

Chcete so svojimi najmenšími tráviť čas tvorivou hrou? Poobzerajte sa po kreatívnych spôsoboch, ktoré si vaše deti zamilujú. Ak máte doma dievčatko, môžete spolu vyrábať rôzne šperky, od prsteňov cez náramky až po náhrdelníky. Setov obsahujúcich prívesky, korálky a ďalšie dôležité doplnky je hneď niekoľko. S chlapcom môžete skúsiť stavať lego, vymodelovať postavičky z plastelíny alebo spolu nájsť záľubu v modelárstve. Kreatívne hry nielenže vylepšia predstavivosť vášho dieťa, ale zapracujú aj na jeho motorike a koncentrácii.

Niekedy je zložité vybrať deťom tie správne hračky. Výskumy hovoria, že deti, ktoré majú hračiek menej, sa dokážu hrať kreatívnejšie a dlhšie. Preto nemusíte svojim najmenším kupovať stovky zbytočností. Radšej stavte na tie najlepšie kúsky, ktoré deťom jednoducho ukradnú srdce.