Úvod domácnosť a bývanie 5 čistiacich prostriedkov, ktoré vám uľahčia upratovanie po vymaľovaní bytu

5 čistiacich prostriedkov, ktoré vám uľahčia upratovanie po vymaľovaní bytu

11
0
ZDIEĽAŤ
5 čistiacich prostriedkov, ktoré vám uľahčia upratovanie po vymaľovaní bytu
5 čistiacich prostriedkov, ktoré vám uľahčia upratovanie po vymaľovaní bytu

Po vymaľovaní bytu je dôležité mať po ruke správne čistiace prostriedky, aby ste si uľahčili upratovanie a zbavili sa všetkých škvŕn i nečistôt. Správny výber čistiacich prostriedkov vám nielen ušetrí čas a energiu, ale aj ochráni povrchy pred poškodením. Ktoré prípravky sa vám pri generálnom upratovaní budú hodiť?

1. Univerzálny čistič

Všestranný pomocník je základným kameňom každej upratovacej výbavy. Je skvelý na odstránenie väčšiny škvŕn od farby a mastnoty až po bežné nečistoty v domácnosti. Pri výbere univerzálneho čističa sa zamerajte na produkty s neutrálnym pH, ktoré sú šetrné k rôznym povrchom ako sú podlahy, steny, dvere, nábytok a kuchynské linky. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov zrieďte čistiace prostriedky podľa návodu na obale.

2. Odstraňovač škvŕn od farby

Zaschnuté škvrny od farby môžu byť skutočnou výzvou, ale so správnym odstraňovačom ich ľahko odstránite. Odstraňovače škvŕn od farby sú špeciálne navrhnuté tak, aby rozpustili zaschnutú farbu bez poškodenia povrchu. Pri výbere odstraňovača sa uistite, že je vhodný pre konkrétny typ povrchu, ktorý čistíte. Naneste odstraňovač priamo na škvrnu, nechajte ho pôsobiť podľa návodu a potom jemne zotrite handričkou.

3. Čistič okien

Čisté a žiarivé okná sú korunou každého bytu. Čistič okien je ideálny nielen na čistenie okien a zrkadiel, ale aj na iné lesklé povrchy ako sú dlaždice, nerezové spotrebiče či sklenené stoly. Moderné čističe okien obsahujú zložky, ktoré zabraňujú usadzovaniu prachu a šmúh, čím udržujú povrchy dlhšie čisté. Nastriekajte čistič na povrch a dôkladne zotrite handričkou z mikrovlákna.

4. Ocot

Pre čistiace prostriedky nemusíte chodiť do obchodu. Vaša domáca drogéria by mala obsahovať ocot. Ocot je skutočným pokladom medzi prírodnými čistiacimi prostriedkami. Je účinný pri odstraňovaní mastnoty, vodného kameňa, zvyškov mydla a nepríjemných zápachov. Navyše je ekologický a šetrný k životnému prostrediu. Na čistenie podláh, kúpeľne, kuchyne alebo okien zmiešajte ocot s vodou v pomere 1:1. Pre silnejšie znečistenie môžete použiť neriedený ocot.

5. Sóda bikarbóna

Sóda bikarbóna je ďalším všestranným prírodným čističom s jemnými abrazívnymi vlastnosťami. Pomáha odstraňovať odolné škvrny a nečistoty. Je ideálna na čistenie drezov, vaní, sporákov, rúr alebo pripálených hrncov. Sódu bikarbónu zmiešajte s vodou, vytvoríte tak pastu, ktorú naneste na znečistený povrch. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a potom vydrhnite špongiou alebo kefkou. Sóda bikarbóna je tiež skvelá na neutralizáciu zápachov v chladničke alebo odpadkovom koši.

Autor: Gabriela Kudláčová