Úvod Zaujímavosti 5 dôvodov, prečo kúpiť deťom trampolínu

5 dôvodov, prečo kúpiť deťom trampolínu

72
0
ZDIEĽAŤ
5 dôvodov, prečo kúpiť deťom trampolínu

Tiež máte problém s tým, dostať vášho potomka od počítača alebo tabletu na čerstvý vzduch? Potom možno nevyužívate tie správna lákadlá. Ak je súčasťou vášho domu aj priestranná záhrada, skúste deťom kúpiť trampolínu. Na trhu nájdete rôzne trampolíny od tých najmenších, až po prepracované varianty pre niekoľko detí, ktoré ponúknu priemer aj niekoľkých metrov. Poďme sa spoločne pozrieť na dôvody, prečo je trampolína dobrou investíciou.

Vaše dieťa bude na čerstvom vzduchu

Či už oslovíte akéhokoľvek lekára, potvrdí vám, že dieťa by sa malo vonku, na čerstvom vzduchu pohybovať každý deň. Zvlášť, ak bývate v lokalitách so skutočne čistou prírodou a ovzduším. Vďaka trampolíne tak máte istotou, že sa každý deň nadýcha čistého vzduchu, čo je dôvodom, ako môžete výrazne podporiť nielen jeho zdravie, ale napríklad aj jeho obranyschopnosť.

Bude aktívne posilňovať svoje svaly

Skákanie na trampolíne rozhodne nie je nijako nezáživnú aktivitou. Práve naopak. Pri nej je totiž každé dieťa neustále v pohybe, a to ako vo fáze odrazu, tak aj vo fáze dopadu. Obe majú spoločné to, že je neustále nevyhnutné zapájať svalstvo tela. Vďaka tomu ich vaše dieťa výrazne posilní, čo bude mať v budúcnosti vplyv aj na dobrú muskulatúru jeho tela.

Precvičí si rovnováhu a orientáciu v priestore

Pri skákaní na trampolíne nie je dôležité iba zapájanie svalov, ale aj zapojenie niekoľkých zmyslov a hemisfér mozgu. Vďaka skákaniu tak vaše dieťa celkovo výrazným spôsobom precvičí svoju rovnováhu, ale aj orientáciu v priestore, aby správne dopadlo a bolo pripravené k ďalšiemu výskoku. Opäť jeden z dôvodov, ktorý má vplyv na jeho budúci rozvoj.

Boj proti obezite a zlepšenie cievnej činnosti

Dôležité je vedieť aj to, že skákanie na trampolíne je pohybom, ktorý by sa dal zaradiť medzi aeróbne aktivity. Tie sú spojené hlavne s veľkou spotrebou energie – teda spaľovaním tukov. Okrem toho však dokáže daný pohyb výrazne prospievať srdcovo-cievnej činnosti. Aj týmto tak môžete eliminovať problémy, ktoré dnes spájajú mnoho detí – a tým je detská obezita.

5. dôvod je pre vás – nízka cena

Dôvody však nemusia súvisieť len s vaším dieťaťom, ale aj s vami a vašou peňaženkou. Tým piatym dôvodom, prečo kúpiť trampolínu, je totiž jej nízka cena. Teda v prípade, ak navštívite internetový obchod Hawaj.sk, ktorý je nielen špecialistom na tento sortiment, ale ponúkne aj vynikajúci výber, prvotriednu kvalitu a to všetko za ceny, ktoré vás zaručene zaujmú.