Úvod Zdravie a rodina Výhody tvrdých matracov s HR penou

Výhody tvrdých matracov s HR penou

81
0
ZDIEĽAŤ
Výhody tvrdých matracov s HR penou

Pre tých, ktorí hľadajú pevný a pohodlný spánok, môžu byť ideálnym riešením tvrdé matrace vyplnené penou HR FOAM.

Tieto typy matracov sú vhodné pre ľudí, ktorí potrebujú väčšiu oporu z dôvodu výraznej telesnej hmotnosti  (na mäkkých typoch matracov sa výraznejšie ponoria, čím vzniká neprirodzená poloha chrbtice). Takéto produkty si vyberajú športovci a tí, ktorí radi spia na bruchu alebo výlučne na chrbte. Nie je pohodlné ležať v polohe „schúleného na strane“, pretože sa zvyšuje záťaž na hlavu a boky.Výhody tvrdých matracov s HR penou

Vlastnosti tvrdých matracov s HR penou

Takéto modely matracov majú miernu alebo zvýšenú tuhosť.

1. Podpora tela

Ak ste počas dňa fyzicky unavení, neexistuje lepší povrch na nočný odpočinok ako tvrdý matrac. Penová výplň sa dobre prispôsobí postave a rovnomerne rozloží jej váhu. Tým sa znižuje tlak na niektoré časti tela.

2. Výhody pre zdravie

Mnoho ľudí trpí reumatickými ochoreniami, artritídou, artrózou, majú svalové problémy. Matrace strednej tvrdosti vytvárajú základ pre správnu polohu ležiaceho človeka, čo vám umožňuje znížiť bolesť a cítiť úľavu.

3. Životnosť

Minimálna doba používania je 5 rokov, existujú však modely, ktoré vydržia oveľa dlhšie. Poťah na výrobku je snímateľný, možno ho čistiť alebo žehliť (viď podmienky predpísané v pase k výrobku).

4. Prirodzené vetranie

Porézna výplň z HR peny je samovetraná. Tým sa eliminuje prípadná tvorba roztočov, zvlhnutia vnútornej peny a výskyt nepríjemných pachov.

5. Neprítomnosť alergénov

Pena a poťah neobsahujú dráždivé chemikálie, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Na matraci môžete spať v pyžame, nočnej košeli a spodnej bielizni – žiadne nepríjemné pocity a dermatologické následky.

6. Ďalšie možnosti

Ak sa použije PAMÄŤOVÁ PENA, vytvorí sa pamäťový efekt. Keď si človek na matrac opäť ľahne, „zapamätá si“ a reprodukuje pre telo najpohodlnejšiu polohu.

Keď má matrac hladký povrch, ktorý kopíruje obrysy tela, človek sa v noci menej hýbe, jeho spánok sa stáva hlbším a regeneračným. A aj keď spíte menej ako zvyčajne, vaše zdravie bude lepšie ako na bežnom matraci.

Vďaka výplni z vysoko odolnej HR peny produkty poskytujú rovnomernú rovnováhu medzi pevnosťou a podporou. Pri pravidelnom odpočinku na takomto lôžku sa obnovuje držanie tela, čiastočne sa vyrovnáva krvný tlak. Kúpte si takýto tvrdý matrac BENAB na zlepšenie spánku!