Úvod Zaujímavosti 5 tipov, ako zabaviť deti počas dlhej cesty autom

5 tipov, ako zabaviť deti počas dlhej cesty autom

276
0
ZDIEĽAŤ
5 tipov, ako zabaviť deti počas dlhej cesty autom
5 tipov, ako zabaviť deti počas dlhej cesty autom

Všetci rodičia poznajú ten pocit radosti a zároveň obáv pred dlhou cestou, napríklad na dovolenku. Prvou dilemou je, ako zbaliť celú rodinu do malého kufra vozidla. Následne prichádzajú starosti z predstavy dlhej cesty s deťmi. Vyskúšajte naše tipy, ako deti počas takejto cesty zabaviť tak, aby vám čas plynul rýchlejšie ako voda.

Kreatívne hry plné tvorenia

Väčšie deti dokážete zabaviť nielen hračkami, ale tiež kreatívnym tvorením. Klasikou je kreslenie obrázkov pastelkami, vymaľovávanie omaľovánok alebo vytváranie postavičiek z plastelíny. Kreslenie nemusí zostávať len pri obyčajných pastelkách. Deti sa môžu zabaviť aj zaujímavejším kreslením perom naplneným vodou po špeciálnych knižkách, ktoré po styku s vodou zobrazujú farebné obrázky. Ďalšou alternatívou klasického kreslenia sú bezprašné farebné kriedy, alebo tekuté kriedy so zošitmi, ktoré sú presne určené na skrátenie dlhých chvíľ počas cestovania. Na internete nájdete aj rôzne knižky s postupmi a návodmi, ako tvoriť papierové origami, prípadne zabavte vašich najmenších aktivity zošitmi, ktoré sú plné rôznych úloh. Pri aktivity zošitoch si na svoje prídu deti už od 2 rokov.

Rozvíjanie myslenia a fantázie

Na ceste autom by vám nikdy nemala chýbať knižka. Knihy pre deti sú skvelou možnosťou, ako premeniť jazdu autom na edukatívnu cestu. V prípade väčších detí vám odporúčame kúpiť knihy s opisom miest, ktorými počas cesty prechádzate. Ak máte menšie deti, navštívte hračkárstvo a kúpte im spievajúce knižky či knihy, do ktorých si môžu lepiť samolepky, alebo vkladať magnetické zvieratká. Ďalšou možnosťou, ako zabaviť deti v aute sú magnetické tangramy – magnetické knižky, ktoré podporujú fantáziu detí mnohými rozličnými možnosťami skladania.

Hračky sú vždy istotou

Nikdy, ale naozaj nikdy nemôžete zabudnúť doma obľúbenú hračku dieťaťa. Vďaka hračke sa bude dieťa cítiť príjemne a podarí sa mu rýchlejšie zaspať. Na druhej strane vám radíme kúpiť deťom novú hračku, ktorá ich zaujme dlhšie, kým ju vaše dieťa celú preskúma. Nádherné hračky z dreva im spravia radosť nielen počas cestovania, ale tiež po príchode do cieľovej destinácie. Dobrým tipom sú aj špeciálne návleky na predné sedadlá, v ktorých sú umiestnené hračky od výmyslu sveta.

Rozprávky všade, kam sa pozriete

Na dlhú dobu dokážu deti zabaviť aj ich obľúbené rozprávky. Rozprávky je vo vozidle možné pustiť na tablete, v mobilnom telefóne alebo na prenosnom prehrávači. Ak chcete, aby deti sledovali cestu a zároveň sa zabávali, skúste im animované rozprávky pustiť vo forme hovoreného slova. Audio rozprávky sú pre rozvoj predstavivosti detí neoceniteľné.

Zapojte sa do hier

Všetky spomínané tipy na zabavenie detí počas cesty sú viac menej o individuálnej zábave. Deti sa však oveľa viac zabavia, keď sa do hier zapojíte aj vy. Cesta autom s deťmi je perfektnou príležitosťou na upevnenie vzťahov. Preto vám radíme s deťmi komunikovať, spievať si s nimi, hrať slovné hry a kvízy, rozprávať im príbehy, či si zahrať kartové hry. Zapojiť sa do spoločných aktivít sa dá aj deti v staršom veku prostredníctvom hier, ktoré si nevyžadujú priestor a zvládnete ich práve aj v aute.