Úvod Zaujímavosti Aj rodina s deťmi môže mať v záhrade bazén a vírivku!

Aj rodina s deťmi môže mať v záhrade bazén a vírivku!

488
0
ZDIEĽAŤ
Aj rodina s deťmi môže mať v záhrade bazén a vírivku!
Aj rodina s deťmi môže mať v záhrade bazén a vírivku!

Máte malé deti a veľkú záhradu? Ste šťastní ľudia! Pre deti nie je v lete nič krajšie ako možnosť hrať sa v záhradke pod dozorom rodičov, za ich asistencie sa ísť okúpať do bazéna a užívať si slniečko. Rodičia sa môžu potom za odmenu posadiť do vírivky a nechať svoje telo i myseľ zrelaxovať.

Mať deti je radosť i starosť. Každá z rodičov pre nich chce to najlepšie, strážime ich, aby sa im niečo nestalo, plníme im mnohé želania. Hranie sa v piesku a kúpanie v bazéne patrí, hlavne cez prázdniny, k tým najčastejším. Kto má to šťastie a má na oboje vo svojej záhrade priestor, ten vyhral.

Deti vodu milujú

Väčšina detí sa do vody teší. Existujú samozrejme aj deti, ktoré ju zo začiatku až tak nevyhľadávajú, no aj tie si väčšinou časom zvyknú a stanú sa z nich vodníci. Malým deťom stačia malé detské nafukovacie bazéniky rôznych tvarov. Pre tie väčšie deti a pre rodičov už treba normálny bazén, samozrejme dobre zabezpečený. Ako ho však správne vybrať?

Základom je nájsť pre bazén vhodné miesto

Než sa rozhodnete kúpiť bazén, vyberte mu miesto a to si dobre zmerajte. Vezmite do úvahy aj to, že okolo bazéna budete potrebovať priestor na ďalšie príslušenstvo. Okrem toho si tam tiež môžete postaviť ležadlá.

Viete, že ideálnym miestom pre bazén je priestor, kam po väčšinu dňa svieti slniečko? Vhodné tiež je, aby bolo ukryté napríklad za živým plotom.

Veľkosť vyberajte starostlivo

K výberu vhodnej veľkosti bazéna vám napovie voľný priestor, ale aj počet ľudí, ktorí sa v ňom budú kúpať a to, čo od neho očakávate. Načo vám bude obrovský bazén, ak sa v ňom budete kúpať sami a stačí vám, že sa v ňom z času na čas namočíte?

Chcete bazén zapustený do zeme alebo radšej stavíte na ten nadzemný?

Aj s ohľadom na vek detí a ďalšie zabezpečenia je potrebné si ujasniť, či si vyberiete bazén zapustený do zeme alebo si zatiaľ zaobstaráte nadzemný bazén. Deti sú všetečné, ustrážiť ich dá poriadne zabrať.

Na začiatok vám tiež môže stačiť napríklad bazén s nafukovacím lemom, ktorý je finančne najdostupnejší a dá sa zložiť a premiestniť. Neskôr si môžete zaobstarať nadzemný bazén s extra pevnou antikoróznou konštrukciou, ktorý vám bude slúžiť dlho.

Kúpou bazéna to nekončí, je potrebné aj ďalšie príslušenstvo

Investícia do bazéna nie je malá, navyše je potrebné počítať s tým, že budete musieť dokúpiť aj ďalšie príslušenstvo ako napríklad sieťka na hmyz, bazénová chémia, vysávač nečistôt z dna a stien bazéna, krycia plachta, solárny panel a ďalšie.

Vírivka nielen pre rodičov

Tiež ste po každom dni večer unavení a najradšej by ste si zašli do wellness centra do vírivky, ale máte to ďaleko? Kúpte si ju domov! Ich ponuka je pomerne široká, môžete si vyberať medzi vnútornou a vonkajšou vírivkou.Viete, že vírivka neslúži len na relaxáciu, má aj nejeden pozitívny účinok na naše zdravie? Odplaví stres, uvoľní svaly, upokojí rozbúrenú myseľ a unavené svaly, stimuluje lymfatický a krvný systém, má pozitívne účinky na svaly a kĺby.

Keď sa pre jej kúpu rozhodnete a chcete sa nechať rozmaznávať bublinkami a masážnymi prúdy, ujasnite si:

  • Koľko máte pre vírivku miesta?
  • Kam ju umiestnite?
  • Pre koľko osôb vírivku vyberáte? Budete v nej relaxovať sami alebo aj s deťmi?
  • Koľko do nej chcete investovať?
  • Koľko by mala mať hydromasážnych a vzduchových trysiek?