Úvod Zaujímavosti Ako sa líčiť počas letných dní

Ako sa líčiť počas letných dní

86
0
ZDIEĽAŤ
Ako sa líčiť počas letných dní

Udržať make-up v bezchybnom stave je počas letných dní veľmi komplikované. Vysoké teploty, potenie a rôzne letné aktivity dávajú líčeniu zabrať. Niektoré dámy riešia problém s make-upom tak, že sa v lete nelíčia. Nemusíte zachádzať až do takýchto extrémov. Zmeňte len zimné líčenie za letné.

Pozor na efekt pandy

Silný make-up sa k letným dňom absolútne nehodí. Doprajte si ho ako líčenie na party alebo plážový večierok. Cez deň zvoľte jemnejšie líčenie a zahaľte sa do ľahších vôni. Parfémy i šminky musia byť svieže. Tmavé očné tiene alebo silné linky sa vplyvom potu cez deň roztečú a vy nebudete vyzerať ako diva zo žurnálu, ale ako panda zo ZOO.  Okrem efektu pandy môžete dopadnú tak, že sa vám tiene vpijú do vrások a zvýraznia kompletne všetky nedokonalosti pleti.

Uvedené problémy vyrieši zopár beauty tipov. Počas leta je dôležité dbať na podklad pod make-up a na fixátory,  ktoré celé líčenie zjednotia a udržia ho v bezchybnom stave počas celého dňa. Pridajte k podkladu vode odolný make-up a šminky, perfektný letný make-up bude rýchlo na svete.

Dokonalá pleť počas leta

Pred líčením použite prípravky, ktoré pleť vyčistia. Vhodné sú zmatňujúce čistiace gély. Následne naneste na pleť podkladovú bázu s ochranným UV faktorom. Riaďte sa typom vašej pleti. Aký make-up je vhodný na letné líčenie? Ak máte pleť v dobrom stave, vyhnite sa hutným make-upom. Vystačíte si s ľahkými BB alebo CC krémami, ktoré má v ponuke každá lepšia drogéria. Ešte lepšou voľbou sú minerálne púdre. Niektoré z uvedených prípravkov majú dokonca UV faktor, takže vaša pleť bude chránená pred slnečnými lúčmi. Pre dámy s nedokonalosťami pleti sú na leto určené hydratačné make-upy, ktoré chránia póry pred upchatím.

Oči a ústa ako bábika

S očnými tieňmi sa v lete radšej nehrajte. Postačí vám vode odolná ceruzka alebo linka. Na slniečku pekne vyznejú linky v zlatej a hnedej farbe. Celý finiš očí dotvorí vode odolná špirála. Na pery naneste len balzam s tónovaním alebo jemný lesk na pery.

Ak si chcete byť isté, že vám líčenie vydrží naozaj po celý deň, použite na záver fixátor v spreji. Nastriekajte ho v tenkej vrstve po celej tvári. Niektoré zo sprejov na fixovanie dokonca absorbujú mastnotu a vytvárajú na pleti nádherný matný efekt. Pre ženy s citlivou pleťou sú určené fixačné spreje s obsahom aloe vera.