Úvod Zdravie a rodina Ako sa správne starať o korunu krásy?

Ako sa správne starať o korunu krásy?

188
0
ZDIEĽAŤ
starostlivosť o vlasy
starostlivosť o vlasy

Ako dobre viete, starostlivosť o vlasy vie byť občas poriadne náročná. Dôvodov je hneď niekoľko. V prvom rade má každý iný typ vlasov. Môže za to genetika, s ktorou už nič nespravíme a nezmeníme ju.

Správna starostlivosť o vlasy nie je jednoduchá, no pokúsiť sa o ňu môže každý. Ak budete vedieť, ako na to, máte vyhraté. Vlasy sú totiž korunou krásy a každý z nás ich chce mať krásne, zdravé a žiarivé. Preto by ste sa o nich mali dôkladne starať. Ako na to si povieme v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Pozor na farbené vlasy

Ak si často farbíte vlasy, mali by ste sa o nich starať ešte o čo si viac. Predsa len, farbenie vie vlasy rapídne poškodiť. Ide to však aj bez poškodenia. Ako často farbiť vlasy? To je otázka, na ktorú nevie odpovedať ani veľa odborníkov. Vo všeobecnosti však platí, že vlasy by ste si mali farbiť maximálne trikrát do roka. So všetkým sa však môžete poradiť s vaším kaderníkom, ktorý vám rozhodne rád pomôže. Okrem iného, nezabúdajte ani na šampón na farbené vlasy, ktoré je potrebné v tomto prípade používať.

Neumývajte si vlasy príliš často

Základom všetkého je, aby ste si vlasy neumývali príliš často. Mohli by sa totiž postupom času vysušiť, poprípade by mohlo dôjsť k tomu, že sa vám začnú rozštepovať končeky vlasov. V každom prípade platí, že vlasy by ste si nemali šúchať uterákom ani používať príliš vysoký stupeň pri fénovaní. Mohlo by dôjsť k poškodeniu vašej koruny vlasov. Pozor na žehličku, ktorú by ste opäť nemali používať príliš často. Predtým, ako ju použijete, si na vlasy nastriekajte ochranný sprej, ktorý bude vaše vlasy chrániť pred vysokým teplom.

Okrem iného, skvelým riešením na zdravé vlasy sú aj rôzne výživové doplnky, poprípade iné vitamíny, ktoré posilnia kvalitu vašich vlasov. Rozhodne ide o investíciu, ktorá sa oplatí.