Úvod Zaujímavosti Vyskúšajte si veštenie z ruky

Vyskúšajte si veštenie z ruky

582
0
ZDIEĽAŤ
Vyskúšajte si veštenie z ruky
Vyskúšajte si veštenie z ruky

Veštenie z dlane, tiež známe ako chiromantia, patrí medzi najstaršie spôsoby veštenia. Skúsený veštec alebo veštica tak dokáže predpovedať váš osud, ale aj minulosť a aktuálnu situáciu. Ako s ním môžete začať aj vy? 

Z ktorej ruky by ste mali veštiť?

Každá z dlaní vám prezradí niečo iné, a to podľa toho, či ste ľavák alebo pravák. Prítomnosť a budúcnosť však odhaľuje vaša dominantná ruka. Nedominantná ruka vám, naopak, môže veľa povedať o minulosti a vašich vlastnostiach. 

Pri veštení z ruky si všímajte všetky detaily. A to napríklad či sú dlane suché, stav pokožky, množstvo vrások, čistotu alebo upravenosť nechtov. Napovie vám to veľa o celkovom zdraví a spôsobe života. Získavaním skúseností sa postupne naučíte vidieť ďalšie súvislosti.

Ako začať veštenie z dlaní

Ak veštíte niekomu inému, uchopte jeho ruku jemne do tej svojej a pozorujte jej tvar. Podľa toho môžete ruku priradiť k niektorému zo štyroch magických živlov: oheň, voda, zem a vzduch. Už to vám prezradí o osobnosti človeka.

Ruka živlu zeme spoznáte podľa krátkych prstov a širších dlaní. Ruky sú pevné a mäsité so silným stiskom. Títo ľudia sa vyznačujú logickým a praktickým myslením. Zvyčajne sú spoľahliví, ale zvyknú byť aj tvrdohlaví. Aj ruka živlu ohňa má kratšie prsty, ale dlhšiu dlaň. Majú výrazné záhyby. Tieto ruky patria vášnivým a sebavedomím ľuďom. Poháňajú ich túžby a keď majú zlý deň, často im chýba empatia.

Ruky elementu vzduch majú dlhé prsty, štvorcový tvar dlaní a zvyčajne kostnaté prsty. Ich majitelia sú zvyčajne inteligentní, analytickí a zhovorčiví. Ľahko sa však rozptýlia, či prepadnú úzkosti. Dlhšie dlane a prsty patria elementu vody. Zvyčajne sú jemné a príjemné na dotyk. Títo ľudia sú plní súcitu a empatie. Sú kreatívni, ale dokážu byť aj prehnane citliví a podliehať stresu.

Spoznajte čiary života

Prvý dojem by ste mali získať už pri pohľade na dlaň. Výrazné a jasné čiary zvyčajne znamenajú šťastie a dobré zdravie. Každá ruka má zvyčajne štyri ľahko rozpoznateľné hlavné čiary. 

Čiara života, ktorá je zaoblená a vedie okolo palca, v skutočnosti nehovorí o dĺžke života. Symbolizuje zdravie a celkovú vitalitu. Ak je napríklad krátka, človek sa ľahšie unaví. Prípadne ak je jej koniec bližšie k zápästiu „rozstrapatený“, čakajú vás zdravotné problémy.

Ďalej môžete na dlani vidieť dve vodorovné čiary nad sebou. Tá vyššia je čiara srdca a to, kde sa začína, vám prezradí veľa. Ak sa napríklad začína medzi ukazovákom a prostredníkom, hovorí to o láskavosti, ale ak sa začína pri prostredníku, majiteľ dlane uprednostňuje seba. 

Tá pod ňou sa nazýva čiara rozumu. Ak je prerušovaná, vypovedá to o problémoch s pamäťou či pozornosťou. Hrubá a dlhá čiara rozumu znamená dobré mentálne schopnosti. Ak je zaoblená, predstavuje to rozvinutú predstavivosť a kreativitu.

Keď vidíte zvislú čiaru, ktorá všetky pretína, ide o čiaru osudu, niekedy označovanú ako čiaru peňazí. Ak je dlhá a neprerušovaná, znamená to, že ste ambiciózni a sebavedomí. Tiež to znamená šťastie a naopak, ak je rozdelená, čakajú vás veľké zmeny.

 

Zdroj: Pixabay.com + Zdroj: Unsplash.com