Úvod Zdravie a rodina Ako udržať rodinu v zdraví počas celej zimy? Nezabúdajte na horčík!

Ako udržať rodinu v zdraví počas celej zimy? Nezabúdajte na horčík!

840
0
ZDIEĽAŤ

Zima je tu a spolu s ňou aj mnohé nepríjemné ochorenia. Ak si ju chcete so svojou rodinou užiť v zdraví, potrebné je správne dopĺňanie vitamínov a minerálov. Predovšetkým, horčíka.

Určite to poznáte aj vy. Vianoce sú za rohom, radovánky v snehu sú v plnom prúde a vy sa len modlíte, aby niekto z vašej rodiny neochorel a nepokazil si tak celé vianočné sviatky. Preležať celé zimné prázdniny v posteli s teplotou, nádchou a kašľom, to veru nie je veľmi lákavá predstava. Zamedziť však tomu, aby ste pred Vianocami ochoreli, sa môže zdať veľmi náročné. Všetci predsa chceme chodiť von, lyžovať sa a robiť iné aktivity, pri ktorých sme vystavení chladu, čím zvyšujeme šancu, že ochorieme. Jediným riešením je tak pripraviť telo na takúto záťaž. Nie, teraz nehovoríme o otužovaní sa a zvyšovaní kondičky, ale práve o potrebných vitamínoch a mineráloch, bez ktorých sa nikto z nás nezaobíde. Keď sa povie vitamíny a minerály, mnohí si ako prvé predstavia nejaký ten vitamín C. Pre telo sú však oveľa dôležitejšie aj iné vitamíny a minerály, o ktorých sa až tak často nehovorí. Napríklad, horčík.

Zuby, kosti a energetický metabolizmus

Možno ste to nevedeli, ale horčík je prvok, ktorý má v ľudskom tele najviac funkcií. Nachádza sa v kostiach, zuboch, prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a podieľa sa na delení buniek. Práve normálny energetický metabolizmus je dôležitý na to, aby ste porazili konštantnú únavu a vyčerpanie, ktorá mnohých z nás trápi. Keď už sme pri horčíku, musíme spomenúť prípravok Horčík + B6. Ten okrem horčíku obsahuje aj vitamín B6, ktorý je pre naše telo taktiež dôležitý – podporuje činnosť nervovej sústavy, pomáha pri regulácii hormonálnej aktivity a čo je hlavné, prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Spolu s horčíkom tak vytvára mimoriadne silnú kombináciu, ktorá vás udrží v zdraví a vitalite počas celej zimy. Prípravok Horčík + B6 zoženiete napríklad v e-shope Greenlike.sk. A zima plná pohybu a zdravia sa môže začať!