Úvod Zaujímavosti Ako vybrať dámsku kabelku? Toto je praktický manuál, ktorý vám pomôže!

Ako vybrať dámsku kabelku? Toto je praktický manuál, ktorý vám pomôže!

30
0
ZDIEĽAŤ
Ako vybrať dámsku kabelku? Toto je praktický manuál, ktorý vám pomôže!
Ako vybrať dámsku kabelku? Toto je praktický manuál, ktorý vám pomôže!

Kabelka – nevyhnutný doplnok na nosenie. Nielenže vyniká svojou estetickou stránkou a stránkou dizajnu, ale ide aj o praktické vlastnosti, ktoré spĺňa na 100 %. Na trhu však existuje spektrum dámskych kabeliek – rôzne druhy, farebné prevedenia, spôsoby zapínania či materiálové možnosti.

Ako si vybrať správnu kabelku? Táto otázka je veľmi náročná, pretože odpoveď sa líši, predovšetkým, od vašich vlastných preferencií, od toho, ako aké máte radi farby, na čo chcete kabelku využiť a na aké udalosti ju chcete so sebou nosiť. Aby sme vám náročný výber dámskej kabelky aspoň trochu uľahčili, prinášame vám praktické rady, ktorými sa pri výbere vhodnej kabelky pre vás, môžete inšpirovať.

Využitie kabelky: Kde ju chcete so sebou nosiť?

Prvou otázkou, na ktorú by ste sa mali zamerať je: ,,na čo potrebujete kabelku?“. Každá dámska kabelka má totiž svoju úlohu, preto by ste si pred samotným výberom mali premyslieť, na čo ju potrebujete a kam ju chcete so sebou nosiť. Práve od toho sa totiž odvíjajú všetky ďalšie detaily, ktoré súvisia s výberom vhodnej kabelky. Tento doplnok na nosenie môžete nosiť, napríklad, do práce, školy, ale aj na spoločenské akcie, do mesta s priateľmi, na svadbu, pohovor alebo na výlet. Od toho všetkého závisí strih kabelky, dizajnové prevedenie a v neposlednom rade aj spôsob zapínania.

Obľúbené štýly kabeliek

Existuje hneď niekoľko štýlov kabeliek, medzi ženami je ich obľúbených viacero. Ktoré kabelky rozhodne stoja za pozornosť? Na to sme sa pozreli bližšie!

Crossbody kabelky

Veľmi populárne sú v dnešnej dobe crossbody kabelky, ktoré vynikajú hneď v niekoľkých smeroch. V prvom rade ide o veľmi populárny model, pretože sú vybavené dlhším ramienkom, vďaka ktorému môžete kabelku nosiť aj cez plece alebo teda inak povedané ,,cez telo“, ako už z názvu vyplýva. Vďaka multifunkčnosti tejto kabelky si ju bez akýchkoľvek problémov môžete zobrať nielen do práce, ale aj na nákupy či do mesta s priateľmi.

Listové kabelky

Večierok, párty či ples. Na tieto všetky udalosti sú listové kabelky ako stvorené. Vynikajú svojou kompaktnosťou, pretože sú menších rozmerov a zároveň je ich dizajn veľmi rozmanity. Ak chcete zaexperimentovať, neváhajte si zaobstarať kabelku v pestrejších farbách a napríklad s trblietkami.

Shopper kabelky

Shopper kabelky sú oproti vyššie spomenutým druhom výrazne väčšie, preto sú vhodné aj na nákupy či výlety. Pokojne si do nich môžete dať aj svoj notebook, knihu alebo nákup a všetko sa vám bez problémov do nich zmestí. Vo všeobecnosti majú dlhšie ramienka, preto si ich môžete prehodiť aj cez plece, vďaka čomu ostanú vaše ruky voľné.

Ktorý materiál je najvhodnejší?

Čo sa týka výberu materiálu, zamerajte sa hlavne na jeho vlastnosti. Pokojne investujte do kabelky aj viac, ak je vyrobená z kvalitného materiálu. Odzrkadlí sa to totiž na dlhšej životnosti tohto doplnku a väčšej odolnosti. Za najpopulárnejšie materiály sa považuje koža, ktorá je nadčasová a veľmi ľahko sa kombinuje aj s inými prvkami v rámci outfitu. Najčastejšie sa vyrába v čiernej, bielej alebo hnedej farbe, no čoraz viac ide do popredia aj pestrá červená, zelená alebo ružová farba. Tieto odtiene dokážu v rámci outfitu dokonale vyniknúť a určite neostane kabelka na vás bez povšimnutia.

Zips – bezpečný spôsob zapínania

Neviete sa rozhodnúť pre bezpečný spôsob zapínania? Za ten najefektívnejší sa považuje práve zips. Vďaka zipsu máte istotu, že vám veci z kabelky nevypadnú a budú bezpečne usporiadané. Čoraz viac sú populárne aj kabelky, ktoré nemajú žiadny spôsob zapínania. Medzi tie patria napríklad hobo alebo bucket kabelky.