Úvod Problémy v rodine Ako zabaviť deti doma? Prinášame vám užitočné rady

Ako zabaviť deti doma? Prinášame vám užitočné rady

281
0
ZDIEĽAŤ
Ako zabaviť deti doma? Prinášame vám užitočné rady
Ako zabaviť deti doma? Prinášame vám užitočné rady

Byť zavretý medzi štyrmi stenami, môže dni naozaj predĺžiť. Najmä deťom plynie čas pomalšie a ich prirodzená zvedavosť ich stále núti niečo vymýšľať a nejak sa zabaviť.

Niekedy môže byť vyplnenie času vašich ratolestí naozaj ťažký oriešok. My sám prinášame nápady, ako na to.

Zamestnajte im ruky

Skúste spoločne niečo vytvoriť. Vyberte všetko, čo doma máte – ceruzky, fixky, farebné papiere, plastelínu, gombíky. Fantázii sa naozaj medze nekladú. Vždy je predsa príležitosť na ktorú by ste mohli niečo vytvoriť.

Vyrobte s pomocou vecí, ktoré nájdete doma, dekorácie na blížiacu sa Veľkú noc. Alebo ozdobte váš domov jarnými prvkami. Pokojne môžete ručne vyrobiť balíčky pre šibačov a polievačov. Alebo prichystajte narodeninový baliaci papier, kvôli blížiacim sa narodeninám vášho blízkeho. Keď deťom zamestnáte ruky, zamestnáte im tým aj hlavu. Navyše sa spolu zabavíte a neskôr sa môžete kochať vašim výtvorom.

Staňte sa vedcami

Výborná aktivita, pri ktorej sa zároveň všetci niečo naučíte. Drobné vedecké pokusy zvládnete spraviť aj s vecí, ktoré máte doma. Pri príprave vedeckého pokusu sa snažte čo najviac zapájať práve tých najmenších. Takto si vyskúšajú, aké je to byť vedcom a niečo užitočné sa naučia.

Pokojne ich po pokuse nechajte, aby vám vlastnými slovami vysvetlili, prečo sa daný jav stal. Vaše dieťa bude určite nadšené z takejto aktivity.

Spoznajte históriu vášho okolia

Každé mesto či dedina má svoju históriu, ktorú je úžasné poznať. Práve takto môžete deti doma zabaviť, nechajte ich, nech si všetky dostupné informácie vyhľadajú a potom spolu vytvorte časovú os až do súčasnosti.

Táto aktivita môže pokračovať aj ďalšie dni vonku. Môžete sa pokúsiť nájsť miesta z dobových fotografií, alebo vytvoriť repliku historickej udalosti. Deti sa skvele zabavia, ale aj čosi naučia.