Úvod Zaujímavosti Cestovateľské tipy pre rodiny s deťmi. Ako zbaliť všetko potrebné

Cestovateľské tipy pre rodiny s deťmi. Ako zbaliť všetko potrebné

448
0
ZDIEĽAŤ
Cestovateľské tipy pre rodiny s deťmi. Ako zbaliť všetko potrebné

Starosti s balením na dovolenku trápia predovšetkým ženy. Niekedy myšlienka na zbalenie všetkého potrebného pre seba, manžela i deti úplne zatieni radosť z nadchádzajúcich dní plných relaxu. Neprepadajte zúfalstvu a zaobstarajte si pomocníkov, ktorí všetky problémy s nadmernou batožinou a neposednými deťmi vyriešia behom pár sekúnd.

Strešný box

Veľkej rodine nepomôže s nadmernou batožinou pri ceste na dovolenku ani ten najväčší kufor automobilu. Riešením je strešný box, ktorý sa dá veľmi jednoducho namontovať na strechu vozidla. Na jeho pripevnenie vám bude stačiť strešný nosič a v niektorých prípadoch nebudete potrebovať ani ten. Najnovšie modely autoboxov sa k streche pripevňujú špeciálnym magnetom. Potešujúcou bude pre vás informácia, že najväčšie boxy unesú až 80 kg nákladu. Samozrejme, že sa musíte riadiť nosnosťou strechy vozidla, ale aj menšie boxy zaručene prevezú všetko potrebné pre celú rodinu. Ak chcete, aby vám box slúžil dlhé roky, dajte prednosť kvalitnejšiemu materiálu použitému na jeho výrobu – ABS plastu. Tento typ plastu je veľmi odolný a neprekvapí ho žiadne počasie. Niekedy sa cení každá sekunda, a preto nešetrite a zaobstarajte si box, ktorý disponuje samoupínacím mechanizmom. Jediným zaklapnutím na nosiče je strešný box pevne pripevnený k streche. Pre lepší prístup k batožine siahnite po boxe, ktorý sa dá otvárať z oboch strán a je vybavený centrálnym zámkom.

Cyklovozík

Dovolenka s malými deťmi vie byť oveľa príjemnejšou záležitosťou, keď si so sebou zoberiete skladný a praktický kočík. Ak chcete dovolenku tráviť aktívne a máte radi beh, korčuľovanie či cyklistiku, vsaďte na cyklovozík. Ten je naozajstným pomocníkom typu dva v jednom. Na jednej strane sa dá pripevniť k pásu alebo za bicykel a na druhej strane ho môžete využívať ako klasický kočík. Cyklovozíky sú veľmi skladné a predovšetkým bezpečné. Overte si u predajcu certifikáty, ktoré vás informujú o triede bezpečnosti a odpružení. Vďaka špeciálnej vložke môžete vo vozíku prevážať novorodencov a využívať ho až do siedmich rokov dieťaťa. O bezpečnosť vo vnútri vozíka sa postarajú bezpečnostné popruhy, spevnená časť v oblasti trupu a odvetrávacie otvory. Väčšina vozíkov je opatrených malými vreckami, do ktorých uložíte mnohé drobnosti.

Nosič na bicykle

Vďaka cyklovozíku a nosiču na bicykle sa ani na dovolenke nemusíte vzdať obľúbeného športu. Niektorí cyklisti nedajú dopustiť na vlastný bicykel a nechcú si na dovolenke požičiavať bicykle, na ktoré nie sú zvyknutí. Práve pre týchto ľudí je určený nosič bicyklov. Obavy o svoj milovaný bicykel nemusíte mať počas akokoľvek dlhej jazdy do zahraničia. Nosiče sú bezpečným a pohodlným spôsobom ako premiestniť bicykle celej rodiny prakticky kamkoľvek. Nosiče s najvyššou nosnosťou unesú až päť bicyklov a nerobí im problém ani ťažší elektrobicykel. Podľa vašich preferencií si môžete zvoliť nosič na bicykel, ktorý sa pripevňuje na strechu, na piate dvere vozidla alebo na ťažné zariadenie. Ak máte na streche vozidla umiestnený strešný box, najlepšou voľbou je nosič na bicykle na ťažné zariadenie. Je veľmi praktický, skladný a rýchlo sa inštaluje. V prípade, že hľadáte najlacnejší variant, kúpte si nosič na zadné dvere. V ponuke nosičov na bicykle je naozaj z čoho vyberať a iste nájdete taký, ktorý vám bude vyhovovať po kvalitatívnej stránke a bude kompatibilný s vašim vozidlom.