Úvod Zaujímavosti Čo by malo byť základom plnohodnotnej psej výživy

Čo by malo byť základom plnohodnotnej psej výživy

658
0
ZDIEĽAŤ

V dnešnej dobe natrafíte na množstvo stravovacích produktov pre psov, nie všetky z nich sa však vyznačujú rovnakým stupňom kvality. Poradíme vám, čím by ste sa vo vašom výbere mali riadiť a na čo by ste nemali zabúdať.

Mäso na prvom mieste

V súčasnosti sa už mnohí odborníci, zverolekári aj zanietení psíčkari zhodujú v tom, že granule bežne dostupné v supermarketoch nie sú práve najvhodnejšou voľbou pre kŕmenie psov. Skôr naopak, keďže v mnohých prípadoch môžu spôsobiť nepríjemné alergie a viesť k tomu, že psík trpí deficitom niektorých potrebných vitamínov či minerálov, ktoré z nedostatočne vyváženej a adekvátnej stravy jednoducho nedokáže obdržať. Je preto veľmi dôležité, aby ste do jeho každodennej výživy zahrnuli mäso pre psa, ktoré sa nachádza v surovom stave a zároveň sa vyznačuje požadovaným stupňom čerstvosti. V ideálnom prípade by malo obsahovať tak svalové, ako aj orgánové mäso a aspoň čiastočne by v ňom mali byť zastúpené aj kosti, ktorých obhrýzanie patrí k obľúbeným psím aktivitám.

Ide teda o stravu, ktorá je nielen v anglicky hovoriacich krajinách známa ako barf, čo sa vzťahuje popri kostiach aj na surové jedlo. Ideálnym príkladom tohto typu stravy je Kivo Petfood označujúce psie krmivo prémiovej kvality. Hoci pôvodne pochádza z Holandska, dnes si ho môžete za lákavé ceny zadovážiť aj na Slovensku. Na výber pritom máte rôzne alternatívy surového mäsa, ako je napríklad hovädzie, kuracie, jahňacie alebo kačacie mäso. Aby bola strava vášho havkáča skutočne vyvážená, môžete mu ju z času na čas spestriť zeleninovou salámou, na ktorej si pochutí rovnako, ako na jej mäsitých verziách.

Strava ako hlavný pilier psieho zdravia

Majte na pamäti, že popri dostatočnom pohybe na čerstvom vzduchu a čase, ktorý so vašim psíkom trávite je strava jedným z najdôležitejších aspektov majúcich vplyv na jeho zdravie a to nielen v súčasnosti, ale aj s ohľadom na nasledujúce roky. Vhodne zvolené krmivo pre psov sa môže používať už v mladom veku a preto v ponuke Kivo Petfood natrafíte na produkty špeciálne určené pre šteniatka. Na konzumáciu surového mäsa si však rýchlo a bez problémov zvykne aj dospelý pes, vrátane psov v staršom veku. Preto toto rozhodnutie zbytočne neoddiaľujte a začnite kŕmiť vášho chlpáča správne čím skôr.