Úvod domácnosť a bývanie Čo nesmie chýbať v detskej izbičke pre bábätko?

Čo nesmie chýbať v detskej izbičke pre bábätko?

50
0
ZDIEĽAŤ
Čo nesmie chýbať v detskej izbičke pre bábätko?
Čo nesmie chýbať v detskej izbičke pre bábätko?

Pri zariaďovaní izby pre vaše bábätko nie je dôležité myslieť iba na dizajn nábytku, ale aj na jeho funkčnosť a praktickosť. Hoci sa táto úloha môže javiť ako náročná, opak je pravdou. Zoznam nábytku, ktorý do detskej izby potrebujete, je totiž krátky. Čo by za žiadnych okolností nemalo chýbať v izbe vašej ratolesti?

Kusy nábytku, ktoré sú „povinnou jazdou”

Prvým kusom nábytku, na ktorý by ste mali upriamiť svoju pozornosť, je, samozrejme, detská postieľkakráľovstvo bábätka, v ktorom by sa malo cítiť bezpečne a pohodlne. Výber tej správnej môže byť trochu výzvou, pretože ponuka je veľmi široká.

Obľúbenou možnosťou býva postieľka s prebaľovacím pultom, no tiež detská rastúca postieľka, ktorá sa mení spolu s rastom vášho dieťaťa a prispôsobuje sa jeho potrebám.

Okrem voľby postieľky je dôležitý aj výber matraca. Detské matrace bývajú vyrobené tak, aby bábätku poskytli zdravý spánok a čo najväčší komfort. V prípade detí sa odporúča investovať do tuhších a antialergických matracov.

Vytvorte si v izbe aj kútik pre seba

Podstatným prvkom každého detského kráľovstva je aj komoda do detskej izby. Umožní vám totiž usporiadať oblečenie, plienky a ostatné potrebné veci na jedno miesto, vďaka čomu bude izba uprataná a prehľadná. Komoda je však tiež miestom, na ktoré môžete položiť knihy a drobné dekorácie, ktoré izbu zútulnia.

Počas prvých rokov života svojej ratolesti budete v jej izbe tráviť pomerne veľa času, v dôsledku čoho by ste pri jej zariaďovaní mali myslieť aj na seba.

Vytvorte si tam malý kútik, v ktorom sa budete môcť pohodlne usadiť a v prítomnosti svojho bábätka napríklad v pokoji čítať knihu. V takomto kútiku by za žiadnych okolností nemalo chýbať pohodlné kreslo s mäkkými vankúšmi a huňatou dekou, ktoré využijete na dojčenie.

Myslite na úložný priestor na hračky

Čím bude vaše dieťa staršie, tým viac hračiek vo svojej izbe bude mať a vy zistíte, že komoda už na ne nestačí. Úložný priestor na hračky sa však dá vyriešiť aj inak, pričom spokojní budú rodičia a aj dieťa.

Myslite na úložný priestor na hračky

Hravým spôsobom je box na hračky, v ktorom dieťa na jednom mieste nájde všetko, čo potrebuje. Možnosťou sú tiež však knižnice, ktoré v sebe zvyknú mať zabudovaný priestor určený na hračky.

Ako vidíte, zariaďovanie detskej izby nemusí byť vôbec stresujúcim zážitkom. V neposlednom rade by ste však ako rodič mali myslieť na to, aby bol priestor bezpečný, a aby v ňom nedošlo k úrazu.

 

zdroj: freepik