Úvod Zaujímavosti Dieťa nechce jazdiť na bicykli? Vylepšite mu ho!

Dieťa nechce jazdiť na bicykli? Vylepšite mu ho!

98
0
ZDIEĽAŤ
Dieťa nechce jazdiť na bicykli? Vylepšite mu ho!

Cyklisticky založení rodičia sa nevedia dočkať toho, ako ich dieťa vyrastie a budú sa môcť spoločne venovať bicyklovaniu. Ale čo robiť, keď dieťa k bicyklovaniu neinklinuje a odmieta na bicykli jazdiť? Možno pomôže, keď mu bicykle vylepšíte.

Kedy začať učiť deti bicyklovať

Vek vhodný na učenie detí bicyklovať závisí od veľa faktorov. Pohybovo zdatné deti samé túžia skúšať nové pomôcky a hračky určené na šport. Keď uvidia vás bicyklovať, budú chcieť detský bicykel. Vo väčšine prípadov sú deti pripravené na bicyklovanie vo veku 3 až 4 rokov. Nájdu sa však deti, ktoré sa naučia jazdiť na bicykli aj skôr. Ide hlavne o tie deti, ktoré ako menšie jazdili na odrážadle. Ak sa vášmu dieťaťu nechce bicyklovať, sú aj iné možnosti ako sa cyklistike venovať s deťmi. Väčšie môžete posadiť do sedačky v zadnej alebo prednej časti bicykla. Lepším variantom sú detské cyklovozíky. V tejto pomôcke je možné voziť deti od narodenia do približne 6 rokov veku. Všetky deti bez rozdielu vozenie v cyklovozíku zbožňujú a vy si ho obľúbite tiež vďaka širokým možnostiam jeho využitia.

Skrášlite a vylepšite bicykel

Vybrali ste dieťaťu vhodný bicykel? Teraz nehovoríme o jeho veku a veľkosti bicykla. Počas kúpy bicykla myslite na túžby vášho dieťaťa. Samé by si malo vybrať farbu, poprípade vzory. Keď si vyberie podľa svojho vkusu, bude bicykel milovať. Pre menej odvážne deti dokúpte k bicyklu pomocné resp. balančné kolieska. O pár dní bude jazdiť aj bez nich, ale prvé kilometre mu pomôžu prekonať strach z jazdenia a pádov. Prvkom bezpečnosti sú okrem koliesok aj vlajky. Pekná, farebná vlajka vlajúca vo vetre je vidieť na diaľku a dieťa sa vlajke poteší. Malé dieťa nepúšťajte na bicykel bez ochrannej prilby a súpravy chráničov na ruky i nohy.

Deti majú potreby podobné dospelým. Chcú si so sebou voziť hračky a iné drobnosti, ktoré zbožňujú. Malým dievčatkám dokúpte na bicykel pekný košíček v pestrých farbách. Chlapci majú radšej brašne na suchý zips. Každé dieťa bez rozdielu zbožňuje zvuky. Čím silnejší a zaujímavejší zvuk, tým je pre nich lepší. Doinštalujte na riadidlá zvonček v tvare zvieratiek, futbalovej lopty alebo s obrázkami rozprávkových postavičiek.

Na kolesá detského bicykla namontuje blatníky, ak nie sú súčasťou vybavenia. Hodiť sa bude tiež stojan, aby dieťa nehádzalo bicykel na zem. Vylepšiť bicykle môžete aj farebnými svetielkami a reflexnými pásikmi. Chystáte sa s potomkom kúpiť bicykel? Odporúčame preskúmať ponuku internetového obchodu inSPORTline.