Úvod Zaujímavosti Golfový kočík – prvá voľba na cestovanie

Golfový kočík – prvá voľba na cestovanie

269
0
ZDIEĽAŤ
Golfový kočík – prvá voľba na cestovanie

Výlety, dlhšie vychádzky či cestovanie si vyžaduje vždy zbaliť aspoň základné veci. Práve takéto výlety často preveria nielen naše organizačné schopnosti, ale veľakrát dokážu spochybniť náš výber samotného auta. Pretože aj ten najštedrejší batožinový priestor sa po naložení zrazu zdá byť neuveriteľne malý a stiesnený.

Športové kočíky sú spojením praktickosti, pohodlia a všestrannosti

Je zrejmé, že boom cestovania s malými deťmi vyhrávajú na plnej čiare práve golfové kočíky. Ten, kto sa naťahoval v meste či hromadnej doprave s klasickým hlbokým kočíkom, vie, o čom hovoríme. Jednoduchá, no stabilná konštrukcia, ľahké materiály a dostatok pohodlia pre menších aj väčších pasažierov ich právom radia medzi jednotku v preprave detí a na dlhšie cesty. Aj tu je však na výber z množstva variantov, z ktorých každý má svoje pre a proti, no asi najväčšej obľube sa tešia práve golfové kočíky. Sú presne tým typom kočíka, ktorý sa jednoducho skladá a aj slabšia mamička ho dokáže v prípade potreby niesť naraz so svojou ratolesťou. Nie je potrebné sa obávať, že bude dieťatku o pár mesiacov malý, pretože je konštruovaný tak, aby rástol s ním. Či už pomocou nastaviteľných pásov, opierky nôh, alebo odnímateľného madla pre väčšie deti. Praktické predné rotačné kolieska golfových kočíkov sú zárukou plynulej jazdy a veľmi jednoduchej manipulácie aj v menších priestoroch. A ak príde na dieťatko cestovateľská únava, pohodlne si môže pospať v ležiacej polohe. Nesmieme zabudnúť ani na praktické vychytávky, ako je predĺžená strieška či pláštenka proti dažďu prípadne moskitiéra. Dokúpením ďalších praktických doplnkov, ako sú držiak na fľašu či slnečník, sa tak môžeme vybrať, kam len chceme.

 

Benefity golfových kočíkov z pohľadu cestovateľských možností

Znovu po roku vytiahneme slnečníky, napustíme deťom bazéniky a doplníme si zásoby ochranných opaľovacích krémov. Aký kočík však zvoliť, ak sa chystáme cestovať vlakom, autobusom či lietadlom? Odpoveď vôbec nie je taká jednoznačná. V každom prípade však platí, že kočík by sme mali vyberať v prvom rade vždy s ohľadom na čo najväčšie pohodlie dieťaťa. Ak však plánujeme kúpu kočíka jednoznačne za účelom cestovania, je vhodné uprednostniť kočíky s nízkou hmotnosťou, ktoré sa jednoducho skladajú a nezaberajú v batožine veľa miesta. Či už si vyberieme športový, alebo golfový kočík, nie je múdre nechať sa zlákať tou najlacnejšou ponukou. Môže sa potom stať, že na spiatočnej ceste z túry budeme niesť v jednej ruke dieťa a v druhej kočík.

Pokiaľ sa chystáme cestovať s dieťaťom vlakom alebo autobusom, aj tu to budeme mať s golfovým kočíkom oveľa jednoduchšie. Vzhľadom na jeho kompaktnosť a malé rozmery môže dieťa sedieť počas cesty v ňom, ale vieme ho tiež jednoducho zložiť a dieťa môže sedieť samo či nám na kolenách. Čo sa týka cestovania lietadlom, tu sa berie každý kočík ako batožina, teda počas letu ho nebudeme mať pri sebe. Najvhodnejšou voľbou je práve golfový kočík, ktorý vzhľadom na svoje kompaktné rozmery bez problémov prejde letiskovým röntgenom a nezaberie ani veľkú položku z hmotnosti našej batožiny.

Boli časy, keď sa s malými deťmi chodilo na dovolenky či do prírody výhradne pešo alebo hromadnou dopravou. A treba uznať, že kočíky minulých čias nedisponovali ani zďaleka takým pohodlím, rozmermi a jazdnými vlastnosťami ako tie súčasné. Tak prečo si nevychutnať trochu nostalgie cestovania časov, keď autá neboli takou samozrejmosťou ako dnes. S golfovými kočíkmi novej generácie musí byť úspech zaručený.