Úvod Zaujímavosti Je možné zafarbiť vlasy bez použitia chémie?

Je možné zafarbiť vlasy bez použitia chémie?

331
0
ZDIEĽAŤ
Je možné zafarbiť vlasy bez použitia chémie?
Je možné zafarbiť vlasy bez použitia chémie?

Tmavovlasé dámy túžia po blond hrive. Blondíny skúšajú ryšavé farby a ryšavky svoje vlasy nenávidia. Ženy sú skrátka márnotratné a túžia po dokonalom vzhľade. Počas honby za dokonalosťou skúšajú rôzne kozmetické triky a kupujú si tony kozmetiky. Na vlasy si každý mesiac nanášajú farby a odrazu zistia, že kvalita ich vlasov je mizerná. Ak túžite po malej zmene a nechcete vlasy farbiť chémiou, existujú rôzne domáce recepty.

Ak farbiť vlasy, tak u kaderníčky a kvalitnými farbami

Mnohým ženám zostali oči pre plač, keď si vlasy nafarbili svojpomocne. Prinajmenšom bol farebný výsledok pochybný. No niekedy sa stáva, že si domácim farbením vlasy úplne zničíte. Následne vás čakajú mesiace drahej kúry a možno aj ostrihanie vlasov nakrátko. Naša rada je jasná – farbenie vlasov nechajte na kaderníčke a používajte kvalitné farby na vlasy. Napríklad Loreal farba na vlasy disponuje až trojfázovou ochranou vlasov.

Domáce farbenie jedine bez chémie

Ak sa predsa len rozhodnete pre domáce farbenie, tak sa vyhnite chémii a vyskúšajte staré, rokmi odskúšané recepty. Naše staré mamy si doma vyrábali farby, parfémy, mydlá i šampóny bez štipky chémie a vyzerali skvele. Vyskúšajte aj vy jeden z nasledujúcich tipov na farbenie vlasov bez chémie a budete milo prekvapené z konečného výsledku.

3 tipy na zmenu farby vlasov bez chémie

Oživenie hnedých vlasov

Nepáči sa vám odtieň vašich hnedých vlasov alebo chcete blond vlasy trochu stmaviť? Recept na takúto zmenu farby vlasov je jednoduchý. Stačí, aby ste si uvarili čierny čaj a po vychladnutí ho vmasírovali do vlasov. Na hlave nechajte čaj pôsobiť približne pol hodiny. Žiarivú hnedú farbu dosiahnete tiež pomocou silnej kávy, ktorú votriete do suchých vlasov a opäť necháte zmes pôsobiť pol hodiny.

Nádherná ryšavá farba

Červenú a ryšavú farbu na vlasoch dosiahnete vďaka účinku šťavy z červenej repy. Šťavu rozotrite po celej dĺžke vlasov. Vlasy prikryte fóliou a po hodine šťavu z vlasov vymyte. Prírodnou cestou k ryšavej farbe je tiež henna prášok. Prášok nasypte do vody, nechajte ho niekoľko hodín odstáť a nakoniec hennu votrite do vlasov podobne ako pri farbení klasickou farbou.

Zlatistý odtieň vlasov

Na blondínu sa bohužiaľ prírodnou cestou nezmeníte. Dá sa však dosiahnuť zlatistý odtieň vlasov u dám s tmavými blond vlasmi alebo bledo hnedými. Táto zmena prebehne vďaka zmesi škorice a medu v pomere jedna ku jednej. Zmes pridajte do bežne používaného kondicionéru a naneste ju na vlasy na hodinu. Pre výraznejšie zosvetlenie zopakujte postup viackrát do mesiaca.