Úvod domácnosť a bývanie Chrániče matracov majú svoj význam

Chrániče matracov majú svoj význam

287
0
ZDIEĽAŤ
Chrániče matracov
Chrániče matracov

Rôzne doplnky k matracom majú nielen estetickú funkciu, ale tiež veľmi praktické vlastnosti. Ide napríklad o vrchný matrac, ktorý zmäkčuje tvrdosť hlavného matraca, zvýši jeho hrúbku a ochráni matrac, čím predĺži jeho životnosť. Veľmi lacnou a zároveň funkčnou pomôckou je chránič matracov. Chrániče sú nevyhnutné hlavne v posteliach seniorov a v rodinách s malými deťmi. Majú svoj význam a rôzne funkcie, o ktorých ste možno ani netušili.

Chrániče matracov sa vyrábajú z rôznych materiálov

Klasikou medzi chráničmi sú tie, ktoré sa vyrábajú z čistej bavlny. Sú veľmi jemné, príjemné na dotyk a vysoko hygienické. Veľmi obľúbené sa stávajú chrániče z bambusu, ktoré matrace ochránia dokonale a vaše lôžko udržia čisté i zdravotne nezávadné. Bambus má totiž antibakteriálne účinky. Praktické sú chrániče vyrobené z elastických látok s antistatickou úpravou. Ich praktickosť spočíva v jednoduchej údržbe a v schopnosti odpudzovať prach, ktorý je často zdrojom spórov. Nepremokavé a vlhkosti odolávajúce chrániče nesmú chýbať v posteli ľudí trpiacich inkontinenciou. Nemusíte sa obávať, že nepremokavá úprava bráni matracu dýchať. Odvetrávanie je zabezpečené vďaka priedušným bočným stranám. Niektoré jednoduchšie a lacnejšie modely sa na matrac pripevňujú pomocou rohových, gumených pásikov. Pre deti sa vyrábajú chrániče matracov s mierne odlišnými vlastnosťami. Detská pokožka je veľmi jemná, a preto musí byť chránič mäkký. Detské chrániče matracov sú ušité z froté tkaniny, ktorá je zároveň nepremokavá.

Aký význam má chránič matracov

Prestavte si napríklad kvalitné ortopedické matrace, ktoré ste dopriali svojim rodičom k sviatku. Rodičia majú už svoj vek a občas sa im môže prihodiť v posteli malá nehoda. Aj takáto malá nehoda dokáže matrac nadobro znehodnotiť. Prvotnou funkciou chrániča matracov je predĺženie životnosti a udržanie hygieny matraca. Chrániče bránia znečisteniu a poškodeniu matraca. Chrániče ocenia nielen starší ľudia, ale tiež tí z vás, ktorí sa v noci veľmi potia alebo potrebujú mäkší matrac. Väčšina chráničov matracov má vlastnosti, ktoré pomôžu regulovať teplotu tela. Chrániče bránia usádzaniu prachu a tvorbe roztočov v matraci. Ak hľadáte vhodný chránič matracov, navštívte stránky Matracentrum a iste si vyberiete.