Úvod Zaujímavosti Je plavba na lodi s deťmi dobrý nápad?

Je plavba na lodi s deťmi dobrý nápad?

77
0
ZDIEĽAŤ
Je plavba na lodi s deťmi dobrý nápad?
Je plavba na lodi s deťmi dobrý nápad?

Naplánovať dovolenku s malými deťmi, na ktorej si dokážete oddýchnuť a deti sa zabaviť, je náročná úloha. Jednou z možností je dovolenka na lodi. Plavba na súkromnej jachte alebo na katamaráne sa dá s deťmi zvládnuť na výbornú. Dokonca si takúto dovolenku užije celá rodina. Presvedčíme vás, že plavba na lodi s deťmi je dobrý nápad.

Podstatný je dobrý plán

Dovolenka na lodi s deťmi si vyžaduje plánovanie. Znamená to, že si v predstihu musíte zarezervovať vhodné plavidlo a nájsť trasu, ktorá nebude pre deti vyčerpávajúca. Z hľadiska výberu lode na predaj či prenájom je pre rodiny s deťmi vhodnejší katamarán ako jachta. Na jachte hrozí väčšie riziko morskej choroby a na palube nie je dosť miesta na hry s deťmi. Katamarán sa im bude páčiť vďaka priestranným kajutám a bohatému priestoru na vonkajšej palube.

Trasu plavby si naplánujte tak, aby ste mohli robiť častejšie prestávky a tráviť nejaký čas na pevnine. Deti rýchlo omrzia všetky činnosti, a preto je nutné vymyslieť pestrý plán. Kratšie úseky plavby eliminujú tiež riziko morskej choroby. Nezanedbateľný je aj výber termínu. S deťmi je lepšie vyplávať cez sezónu, kedy je stabilnejšie počasie a teplejšie more.

Plavba bez rizík

Všetci rodičia majú o svoje deti strach a plavba sa im môže zdať riziková. Riziko sa zníži, keď si na plavbu najmete profesionálov. V prvom rade vsaďte na skúseného kapitána. Možno máte v okolí plno známych, ktorí vlastnia preukaz vodca malého plavidla alebo kapitánsky preukaz, no profesionálneho kapitána v skúsenostiach nikdy nenahradia. Ak sa chcete venovať deťom čo najviac, môžete si najať aj služby kuchára. K bezpečnej plavbe prispieva typ lode. Katamarán je viac stabilný a lepšie sa s ním manévruje. Na plavbu s menšími deťmi sa pripravte a dokúpte špeciálne siete, ktoré pripevníte po obvode lode. Cez sieť dieťa zaručene nevypadne.

Plavba s deťmi v každom veku

Je plavba vhodná aj pre bábätká? Samozrejme, že je. Síce má mamička s bábätkom viac starostí, ale dieťa si plavbu ani neuvedomí. Posaďte ho do vajíčka a vy sa opaľujte. Priestranné jachty na predaj umožňujú s väčšími deťmi robiť na palube rôzne aktivity. Zabaľte im na cestu obľúbené hračky, stavebnice a nezabudnite pribaliť šarkana. Všetky deti bez rozdielu milujú plávanie s nafukovacími príšerami. Do výbavy pribaľte malý nafukovací čln, surf alebo paddleboard.