Úvod Zdravie a rodina Korčuľuje celá rodina. Detské kolieskové korčule

Korčuľuje celá rodina. Detské kolieskové korčule

986
0
ZDIEĽAŤ

Čas strávený s rodinou je jednou z najcennejších vecí. Tieto chvíle vedia byť ešte krajšie pri zábavnej činnosti. Vyskúšajte jazdu na in-line korčuliach a okrem skvelej zábavy spravíte niečo prospešné pre svoje zdravie. Pozor si však dajte na výber správnych korčúľ. Hlavne pri korčuliach pre deti by ste nemali šetriť a zakúpiť by ste im mali naozaj kvalitný model.

Základom je výber správnej veľkosti

Detské korčule vyberajte pozorne. Chodidlo dieťaťa je veľmi citlivé a vo fáze vývoja by nesprávne topánky mohli narobiť veľa škody. Topánka by mala vášmu dieťaťu dobre fixovať nohu, aby ste predišli zraneniam a vyvrtnutiam kotníka. Zároveň však nemôže tlačiť, inak si jazdu na korčuliach neužije. Výhodnou kúpou sú detské korčule, ktoré je možné nastaviť v niekoľkých veľkostiach.

Veľkosť koliesok a kvalitné ložiská

Pre malé deti, ktoré s jazdou na korčuliach len začínajú, je dobré vybrať čo najmenšiu veľkosť koliesok Vďaka tomu pocítia pri jazde väčšiu stabilitu. Niektoré in-line korčule majú dokonca v zadnej časti dve kolieska. Bojazlivé a menej športovo založené deti ocenia iste aj takúto pomoc. Lepšiu priľnavosť k povrchu a zvládanie nerovností vám zaručia kolieska z mäkšieho materiálu. Kvalitnú jazdu dosiahnete len pomocou kvalitných ložísk. Pre deti zvoľte ložiská s označením ABEC 5.

Materiál rámu detských korčúľ

Chcete chrániť nohy vášho dieťaťa pred nepríjemnými vibráciami? Kúpte mu korčule vyrobené z plastu. Plastové rámy sú pružné a zabránia otrasom na nerovnom povrchu. Plast však nie je až tak pevný ako napríklad kov alebo hliník. Pre väčšie deti milujúce rýchlu jazdu môžete zvoliť aj tieto materiály. Kratší rám korčúľ ocenia malí akrobat. Deti, ktoré majú radi dlhú jazdu si budú pochvaľovať dlhšie rámy.

Na čo ešte myslieť pri kúpe detských korčúľ

Pohodlnú jazdu vášmu dieťaťu zabezpečí kvalitný vnútorný materiál korčule a vetracie otvory. Pre deti je dôležitý aj dizajn. Preto by ste mali pri kúpe korčúľ brať v úvahu ich názor a vkus. Nezabúdajte taktiež na bezpečnosť. Ku korčuliam prikúpte chrániče na zápästia, dlane, lakte, kolená a prilbu na hlavu. Kvôli kúpe korčúľ nemusíte behať po desiatkach obchodov. Na stránkach internetového obchodu inSPORTline nájdete na jednom mieste detské korčule, korčule pre dospelých, výbavu a chrániče za skvelé ceny.