Úvod Zdravie a rodina Multifunkčná pomôcka pre športovo založené rodiny

Multifunkčná pomôcka pre športovo založené rodiny

312
0
ZDIEĽAŤ
Multifunkčná pomôcka pre športovo založené rodiny
Multifunkčná pomôcka pre športovo založené rodiny

Šport je zdrojom zdravia, energie a psychickej pohody. Ešte väčšie prínosy má vtedy, keď sa pohybu venujete spolu s celou rodinou. Spoločné chvíle strávené aktivitami vás spájajú a vytvárajú pevné puto. Nevzdávajte sa týchto benefitov len preto, lebo sa vám práve narodilo malé dieťa.

Ktoré športy sa dajú robiť spolu s novorodencom?

Väčšie deti ľahko zabavíte kdekoľvek, a preto nie je problém si občas odskočiť do rodinného fitness alebo sa venovať workoutu v prírode. S novorodencami je to o niečo zložitejšie. Napriek tomu sa čoraz viac rozširujú možnosť aj pre mamičky, ktoré práve porodili dieťatko. A nehovoríme len o cvičení doma v obývačke. S dieťaťom môžete zájsť na špeciálne hodiny jogy, na kruhový tréning alebo na boxing. Samozrejme, že podmienky v centrách, kde môžete s dieťaťom prísť sú prispôsobené nielen vybavením, ale tiež spôsobom prevedenia cvikov.

Môžem sa venovať behu alebo cyklistike?

Medzi najobľúbenejšie slovenské športy patria cyklistika, beh a in-line. Všetky tieto pohybové aktivity sa dajú robiť spolu s novorodencom. Stačí, aby ste si kúpili cyklovozík, bicykle upevnili na nosiče bicyklov na ťažné a športové oblečenie uložili do strešného boxu. Apropo strešné boxy sú tak priestranné, že sa do nich zmestí napríklad snowboard alebo paddleboard. Poďme však späť k cyklovozíku. Cyklovozíky sú určené práve pre športovo založené rodiny. A ak si vyberiete správne, bude vám vozík slúžiť celoročne, pretože plne nahradí detský kočík. S cyklovozíkom sa môžete pokojne vybrať na vysokohorskú turistiku, dlhý cyklistický výlet, behať odušu, preháňať sa na korčuliach a dokonca v zime jazdiť na bežkách. Cyklovozíky sú stabilné, odpružené, majú pevný rám a sú tak pohodlné, že deti v nich zaspia ako v bavlnke. Navyše vo vozíku netrpí detské telíčko, pretože je v správnej polohe a chránené prepracovaným odpružením vozíka. Bojíte sa, že sa cyklovozík prevráti, ak padnete z bicykla? Aj na tieto okamihy mysleli výrobcovia a skonštruovali vozík tak, aby sa neprevrátil. Pozor však na to, aby ste dieťa vo vozíku vždy pripútali bezpečnostnými pásmi. Na záver skvelá správa. Cyklovozík vám poslúži naozaj dlho, pretože je určený pre deti od druhého mesiaca života až do šiestich rokov.