Úvod Zaujímavosti Na čom leňošiť na záhrade?

Na čom leňošiť na záhrade?

685
0
ZDIEĽAŤ

Ponuka záhradných lehátok sa dnes rozrástla skutočne astronomicky. Želáte si lehátko klasických tvarov, či  radšej dizajnové? Páči sa vám drevené, plastové, kovové, ratanové či ľahké hliníkové?

Pamätníci časov, keď jediným dostupným lehátkom na trhu bolo látkovo-strunové lehátko s hliníkovou či nedaj-bože oceľovou kostrou, si dnes môžu oči vyočiť. Trh ponúka všemožné typy lehátok v najrozličnejších dizajnoch a najpestrejších farbách.

Bude vám stačiť lehátko s pevným tvarom, alebo sa vám hodí nastaviteľné? So strieškou či bez? Potrebujete skladacie lehátko, alebo pevný masív? A to sme sa ešte stále nevybrali do vôd špecialít. Ak sa chcete odlíšiť, môžete to dnes urobiť už nie len extravagantným účesom či prémiovým autom.

Dnes sa dá od susedov odlíšiť aj záhradným lehátkom. Skutočne, dostupné je všetko a každý nájde to svoje. A ak nechcete len obyčajné lehátko, ale niečo výnimočné, hľadajte záhradný stan s lehátkom a moskytérou vyrobený z kovovej konštrukcie a látky – samozrejme, vybavený závesným hojdacím ležadlom. Alebo polyratanové ležadlo v tvare granátového jablka. Garantujeme, že počas siesty sa budete cítiť ako indický maharadža…

Je vám aj toto málo? Nech sa páči, v ponuke predajcov nájdete aj kruhové ležadlo, ktoré je možné rozložiť na pohodlnú polkruhovú sofu so strechou, dva štvrťkruhové taburety a zo stredu sa stane stolík na občerstvenie.

Apropo, stolík… Ak kupujete ležadlo, možno sa hodí nemať veci uložené len tak na dlažbe. Súčasťou viacerých modelov bývajú preto samostatne stojace stolíky. Súčasťou dodávky lehátok bývajú aj podušky. Opäť, nájdete všetky tvary farby a veľkosti. Niektoré ležadlá sú dokonca “iba” veľké mäkučké podušky. Tuli vaky do exteriéru…
Dokonca nie je problém ani ak, no…., potrebujete lehátko s vyššou nosnosťou. Do nosnosti 150 kilogramov je výber dostatočne bohatý.

Ak nie je problém hmotnosť, ale výška, bude treba pozornejšie pozerať. Cenové rozpätie je tiež mimoriadne široké. Ceny začínajú približne na 35 eurách a končia pri desaťnásobku tejto sumy. A pri niektorých modeloch je aj táto hranica prekročená.

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMožnosti spracovania ovocia
Ďalší článokKrbové kachle