Úvod Zaujímavosti Naozaj je lepšie podnikať, ako pracovať vo firme? 7 dôvodov vás presvedčí,...

Naozaj je lepšie podnikať, ako pracovať vo firme? 7 dôvodov vás presvedčí, že áno

60
0
ZDIEĽAŤ
Naozaj je lepšie podnikať, ako pracovať vo firme? 7 dôvodov vás presvedčí, že áno
Naozaj je lepšie podnikať, ako pracovať vo firme? 7 dôvodov vás presvedčí, že áno

Závisť je choroba väčšiny Slovákov. Závidia úplne všetko, ale najviac úspech. Na druhej strane pre úspech nič nerobia. Jednou z možností, ako zmeniť život a konečne nezávidieť, je dosiahnuť finančnú slobodu a slobodu v práci. Cestou k slobode je podnikanie. Naozaj sa vyplatí viac ako zamestnanie.

Strategické rozhodnutie na začiatku

Ešte pred podnikaním si musíte ujasniť či je dobré pre vás založenie s.r.o., kúpa už založenej ready made s.r.o., alebo živnosť. Živnosť sa oplatí drobným podnikateľom pracujúcim s vlastným know how, ktorí nepredpokladajú vyššie zisky. Pre väčšie firmy je založenie s.r.o. vhodnejšie kvôli nižšiemu riziku, ak sa dostanú do strát a pre väčšie možnosti v daňovej i odvodovej povinnosti.

7 výhod podnikania oproti zamestnaniu

Dôvody pre podnikanie môžu byť rôznorodé. No najviac smerodajné sú výhody oproti klasickému zamestnaniu. Akú sú bonusy podnikania oproti práci na zmluvu?

1. Nezávislosť a tvorivosť

Podnikatelia majú väčšiu slobodu rozhodovať o svojom pracovnom čase a tom, ako budú riadiť svoj podnik. Vlastníci podnikov majú príležitosť tvoriť a rozvíjať svoje vlastné nápady a projekty.

2. Neobmedzené príjmy

V podnikaní neexistuje strop pre zárobok. Úspešní podnikatelia môžu zarábať viac, ako by získali v zamestnaní. Vaše peniaze sú vaše a sú viazané len na vašu snahu či vedomosti.

3. Osobnostný rast

Podnikatelia majú kontrolu nad všetkými aspektmi svojho podnikania a majú možnosť vlastniť svoj úspech. Podnikatelia majú príležitosť vybudovať si vlastnú kariéru a pracovať na projektoch, ktoré sú ich vášňou.

4. Flexibilita vo všetkom

Podnikatelia môžu byť tvorcami inovácií a prichádzať s novými riešeniami pre existujúce problémy. Majú možnosť prispôsobiť sa rýchlo meniacim sa podmienkam na trhu a meniť stratégie podľa potreby.

5. Splnenie snov

Podnikatelia môžu realizovať svoju vlastnú víziu a budovať podnik, ktorý zrkadlí ich hodnoty. Prekonanie výziev a úloh vedie k pocitom, ktoré sa nedajú opísať.

6. Pomoc ostatným

Po rozmachu firmy môžete vy zamestnávať iných. Pomôžete tak nádejným talentom, ktoré by inde nedostali šancu začať. Máte v rukách úspech a pracovný život svojich zamestnancov. Nové pracovné miesta pomáhajú vášmu mestu a štátu.

7. Práca zábavou

Vlastný podnik vedie k tomu, že prácu nepociťujete ako záťaž, ale ako zábavu. Platí to hlavne vtedy, keď robíte to, čo vás baví. Po vytvorení hodnôt vlastnými rukami a hlavou, pocítite zadosťučinenie.  Získate uznanie i prestíž.