Úvod Zaujímavosti Kde si užije turistiku celá rodina? 5 tipov na túru s deťmi

Kde si užije turistiku celá rodina? 5 tipov na túru s deťmi

76
0
ZDIEĽAŤ
Kde si užije turistiku celá rodina? 5 tipov na túru s deťmi
Kde si užije turistiku celá rodina? 5 tipov na túru s deťmi

Turistika s deťmi môže byť zábavná, obohatí vedomosti detí a spojí celú rodinu. Je však nutné nájsť miesta a trasy, ktoré deti zvládnu a budú sa im páčiť. Pri výbere trasy si nechajte poradiť aj od detí. Nech si samé vyberú podľa obrázkov. O to viac ich bude túra tešiť. Vyberať máte z čoho, keďže Slovensko je pokladnicou prírodných zaujímavostí, ktoré sú skvelým miestom pre rodinné dobrodružstvá.

1. Pieniny

Plavba na tradičných drevených pltiach v Červenom kláštore ponúka nezabudnuteľný zážitok ako aj pre deti, tak aj pre dospelých. Plaviť sa budete po Dunajci, pričom vás budú sprevádzať skúsení pltníci. Možno sa z vás stanú zanietení vodáci a plaviť sa začnete pravidelne.

2. Vysoké Tatry

Vo Vysokých Tatrách majú rodiny s deťmi nespočetné množstvo možností na turistiku. Jedným z príkladov môže byť výlet na Skalnaté pleso. Ak sa vám pošťastí, môžete tu uvidieť aj kamzíky. Pozorovanie zvieratiek deti baví, takže sa zaručene nebudú nudiť. Prejsť sa odporúčame aj na Hrebienok. Po výstupe sa vám naskytne nádherný výhľad na okolitú prírodu. Zabudnúť nesmieme tiež na Štrbské pleso ponúkajúce menšiu túru okolo plesa s výhľadom na okolité vrchy. Vysoké Tatry majú miestami náročnejší terén. Pánska, detská a dámska turistická obuv je pre výstupy nevyhnutnou výbavou.

3. Slovenský raj

Dobšinská ľadová jaskyňa je perfektnou voľbou pre rodiny s deťmi. Ocitnete sa v podzemnom svete s ľadovými výzdobami, ktoré fascinujú všetkých bez rozdielu veku. Táto jaskyňa je najväčšia na Slovensku. Ľadové kráľovstvo bude deťom pripomínať známu rozprávku a priam sa ponoria do rozprávania sprievodcu. Pozor na to, že terén v jaskyni je šmykľavý. Turistické topánky s dobrou trakciou vám pomôžu zdolať celú trasu. Turistická obuv sa vám zíde aj pri následnej turistike cez údolie Suchá Belá k monumentálnym vodopádom.

4. Oravský hrad

Návšteva hradu je skvelou príležitosťou pre deti, ako zažiť atmosféru stredovekého života. Pokiaľ prídete počas hlavnej turistickej sezóny, budete môcť absolvovať nočnú prehliadku spestrenú divadelnými predstaveniami či strašidelnou atmosférou. Vyberte si jeden z troch okruhov, vyšliapte skoro 800 schodov a preskúmajte 155 miestností. Máte čo robiť niekoľko dní.

Národný park Slovenský kras

Tmavé chodby, pestrá paleta krasových útvarov, akými sú stalaktity a stalagmity, krasové jazierko – toto ponúka Krásnohorská jaskyňa. Čas strávený v jaskyni môže byť pre vás ako rodinu prínosom. Spolu sa zahráte na bádateľov a budete skúmať jej čaro. Objavovanie deti milujú, a preto im doprajte spoznávať krásy Slovenska spoločne.