Úvod Zaujímavosti Neviete, ako zabaviť dieťa? Kúpte mu detskú štvorkolku

Neviete, ako zabaviť dieťa? Kúpte mu detskú štvorkolku

283
0
ZDIEĽAŤ
Neviete, ako zabaviť dieťa? Kúpte mu detskú štvorkolku
Neviete, ako zabaviť dieťa? Kúpte mu detskú štvorkolku

Každý rodič túži po pokojnom dieťati, ktoré by poslúchalo, dokázalo sa samo hrať a večer spalo celú noc. Vo väčšine prípadov sú však deti výmyselné, neusedia na jednom mieste a v noci sa budia pravidelne ako hodinky. Ak aj vy máte doma malého nezbedníka, iste hľadáte spôsoby, ako ho zabaviť. Malí chlapci i dievčatká priam milujú hrať sa na dospelých. Napríklad tak, že budú jazdiť na detskej štvorkolke.

Nemusíte sa báť o bezpečnosť detskej štvorkolky

Detské štvorkolky sa vyrábajú s rôznym výkonom, od ktorého závisí maximálna možná rýchlosť a aj ich schopnosť vyjsť do kopca či prekonať obrubník. Menšie a menej výkonné štvorkolky je možné kúpiť deťom už od dvoch rokov. Takéto štvorkolky majú výkon do 1000 W. Menej výkonné štvorkolky jazdia maximálnou rýchlosťou okolo 8 km/h, takže sa nemusíte obávať, že by vám v nich dieťa zmizlo z očí. Pozor na to, že výkonnejšia štvorkolka dokáže ísť rýchlosťou až 35 km/h. Preverte si tento údaj ešte pred samotnou kúpou. Štvorkolky zväčša  fungujú na batériu, ktorá na jedno nabite vydrží prejsť zhruba 15 km. Niektoré drahšie detské štvorkolky majú dokonca benzínový motor. Ich výhodou je to, že naozaj pripomínajú štvorkolku pre dospelých a dokážu ísť rýchlejšie či zvládnuť aj náročnejší terén bez nutnosti nabíjania batérie. Na druhej strane ide o hlučnú hračku, ktorej je potrebné venovať čas ako pri štvorkolke pre dospelých.

Na detskej štvorkolke sa môže zviesť aj dospelý

Možno aj vy máte v garáži štvorkolku pre dospelých, ktorú v lete preháňate cez polia. V zime na ňu nasadíte snehové pásy a máte pocit, ako keby ste vlastnili snežné skútre Lynx. Napriek tomu vás občas chytí túžba sadnúť si za volant farebnej, svietiacej, detskej štvorkolky. Viete, že je to možné? V závislosti od modelu uvezú niektoré detské štvorkolky váhu do 90 kg. Znamená to, že ak má štvorkolka dosť miesta na sedenie, môžete ju riadiť spolu s vašim dieťaťom. Napriek tomu, že je detská štvorkolka bezpečná, odporúčame vám, aby hlavne najmenšie deti pri jazde na nej nosili ochrannú helmu. Vždy majte po ruke ovládanie, ktorým môžete regulovať jazdu dieťaťa. Pred každou jazdou skontrolujte technický stav hračky, popriťahujte skrutky a overte funkčnosť diaľkového ovládania. Pri kúpe dajte prednosť overeným predajcom a známym značkám.