Úvod Zdravie a rodina Pevné zuby na implantátoch

Pevné zuby na implantátoch

381
0
ZDIEĽAŤ

Úsmev je prejavom najkrajších emócií – radosti, štastia, spokojnosti. Pekný úsmev o vás vypovedá zdravie, silu a sebadôveru. Navyše je zdravý a kompletný chrup dôležitý pre plnohodnotnú žuvaciu funkciu, aby ste si mohli vychutnať akékoľvek vaše obľúbené jedlo.

Prišli ste o svoje zuby alebo sú vaše zuby tak poškodené, že už sa nedajú zachrániť? Prípadne vás už nebaví nosiť vyberaciu náhradu? Sú vám problémy s jej vypadávaním pri jedení a rozprávaní povedomé? Strata zubov je sprevádzaná výraznou stratou sebavedomia, znížením schopnosti hrýzť, rozprávať a užívať si spoločenský život. Je preto  prirodzené, že chceme znovu získať späť čo sme stratili, a tešiť sa zo svojho nového úsmevu, ideálne s pevnou náhradou zubov, ktorá sa nebude hýbať a bude vyzerať a fungovať ako vaše vlastné zuby. Vedeli ste, že často získate úsmev ešte krajší ako ste mali predtým? Je ale veľmi dôležité, aby ste vedeli, na koho sa môžete obrátiť a čo máte očakávať.

Nová náhrada chrupu na implantátoch v Bratislave? poradíme vám.

Tým, že v ústach nie sú už žiadne zuby na ktorých by nová náhrada chrupu mohla držať, je potrebné po dôkladnom vyšetrení a naplánovaní ošetrenia zaviesť zubné implantáty na ktoré sa nová náhrada chrupu pripevní. Zákrok počas ktorého sa zavedú implantáty namiesto chýbajúcich koreňov stratených zubov je bezbolestný a v šikovných rukách skúseného implantológa trvá niekoľko desiatok minút. Zvyčajne sa nechajú implantáty 4 až 6 mesiacov pevne vhojiť s okolitou kosťou a potom je vytvorená náhrada nového pevného chrupu. Do tej doby môžete nosiť buď provizórnu pevnú náhradu chrupu alebo vyberaciu náhradu ktorej za niekoľko mesiacov dáte zbohom.

Voľba na akej klinike/zubnej ambulancii si dáte takúto náhradu zhotoviť je pritom to najdôležitejšie rozhodnutie ktoré urobíte. Dajte na svoje pocity, recenzie od ostatných pacientov, prístup personálu. Často Vám bude poskytnutá bezplatná konzultácia, kde sa môžete zoznámiť a predstaviť si vzájomné očakávania. Klinika kde Vám bude zákrok poskytnutý by mala mať skúseného implantológa s týmom nadšeným pre svoju prácu, s profesionálnym a zároveň ľudským prístupom, a samozrejme potrebné technické vybavenie ako CT prístroj pre dokladné zhodnotenie stavu kosti pred zavedením zubných implantátov. Najlepšie keď vybavíte všetko pod jednou strechou, v rodinnej atmosfére aká vládne na klinike KAFKA DENT na Muchovom námestí v Bratislave.

Aké sú teda dôvody prečo sa rozhodnúť pre novú náhradu chrupu na zubných implantátoch?

Okrem toho, že sú náhrady chrupu na implantátoch na nerozoznanie od vlastných zubov, k tomu aj pevne držia a vy máte pocit vlastných pevných zubov. Môžete tak bez obáv hrýzť, v spoločnosti sa usmievať a získať späť Vaše sebavedomie.

Pokiaľ budete dodržiavať pokyny Vášho zubného lekára a dentálnej hygieničky, a budete sa o čistotu náhrady chrupu dôkladne starať – hlavne správne vykonávanou každodennou domácou ústnou hygienou ich životnosť bude veľmi dlhá, aj niekoľko desaťročí. Zubné implantáty majú pri správnom zavedení, dostatku okolitej kosti a správnej domácej starostlivosti o ne životnosť často ako vlastné zdravé zuby. Miera úspešnosti a minimálne 10 ročnej životnosti implantátov je pri správnej starostlivosti v súčasnosti na úrovni 98 percent.

Veľmi dôležitý je aj fakt, že zubné implantáty svojou funkciou, že prenášajú prirodzene žuvací tlak z náhrady chrupu na kosť zachovávajú jej štruktúru a objem, čím pôsobia proti vzniku predčasných známok starnutia na tvári po predčasnej strate zubov.

Pokiaľ uvažujete o náhrade chrupu na zubných implantátoch, a máte otázky týkajúce sa zubných implantátov a náhrad zubov pomocou zubných implantátov – odporúčame kontaktovať zubnú kliniku KAFKA DENT, kde Vám ochotne poradia na bezplatnej konzultácii.