Úvod Zaujímavosti Špičková elektrocentrála má značku CAT

Špičková elektrocentrála má značku CAT

362
0
ZDIEĽAŤ
Špičková elektrocentrála má značku CAT

Elektrocentrály CAT možno poznáte z rozľahlých stavenísk výškových budov či priemyselných objektov. CAT však vo svojom portfóliu ponúka desiatky modelov, ktoré sa líšia výkonom, funkciami či druhom paliva. Prečítajte si viac o ich prednostiach.

Elektrocentrála pre malé i veľké staveniská

Najmenšia naftová elektrocentrála z ponuky CAT vám ponúkne špičkový výkon 9,5 kVA (trvalý 8,5 kVA), pričom pri jej hmotnosti 308 kg ešte stále môžeme hovoriť o dobrej mobilite. Ak potrebujete napájať elektrické náradie v počte desiatok ks či výkonné stavebné stroje, môžete si vybrať spomedzi ďalších modelov elektrocentrál CAT s výkonmi desiatok, stoviek či tisícov kVA. Najvýkonnejší model CAT 3516B vám poskytne špičkový výkon až 2 500 kVA (trvalý 2 000 kVA).

Elektrocentrály CAT sú vybavené spoľahlivými vodou chladenými dieselovými alebo plynovými motormi, ktoré zvládnu až 1 000 h nepretržitej prevádzky.

Riešenia pre náročné odvetvia

Elektrocentrály CAT sú vhodné aj pre odvetvia s náročnými prevádzkovými podmienkami. Ide najmä o prevádzky s citlivou technológiou alebo procesmi výroby, kde by výpadok napájania mohol spôsobiť vysoké škody. Príkladom sú betonárky, chemická výroba ale aj dátové centrá pracujúce s dôležitými údajmi (riešenia značky CAT používa napr. centrum DataSpace v Moskve). V neposlednom rade sa elektrocentrály CAT osvedčili aj v zdravotníctve, kde výpadok napájania môže ohroziť ľudské životy.

Spoľahlivosť posilňuje aj systém Cat Connect, ktorý umožňuje sledovania činnosti elektrocentrály online – 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Neobťažujte hlukom okolie

Voliteľným príslušenstvom elektrocentrál CAT je odnímateľná kapota. Tá zníži hlučnosť zariadenia na cca dve tretiny, v závislosti od konkrétneho modelu elektrocentrály a jeho zaťaženia. Nebudete tak hlučnosťou obťažovať obyvateľov okolitých budov, napr. v centre miest a splníte aj európske normy pre hlučnosť strojov.

Kapotovaná elektrocentrála je aj lepšie zabezpečená. Palivová nádrž je prístupná cez uzamykateľné dvierka, pohyblivé časti ako napr. ventilátor chladiča sú ešte viac chránené. Tlačidlo núdzového zastavenia však budete mať aj naďalej rýchlo prístupné.

Budúcnosť je zelená

Vedia to aj vývojári v spoločnosti CAT, preto máte už teraz k dispozícii nielen tradičné naftové elektrocentrály, ale aj modely s plynovými motormi. Ich výkon sa pohybuje v rozsahu 400 – 2 500 kW.

Okrem zemného plynu (ktorý je fosílnym palivom, takže nie je najekologickejší), môžete na ich pohon využiť aj alternatívne palivá. Ide napr. o nízkovýhrevné plyny z čističiek odpadových vôd alebo skládok odpadu a aj plyny vznikajúce ako druhotný produkt pri ťažbe surovín.

CAT sa zameriava aj na výrobu kogeneračných jednotiek, ktoré idú s úsporou energie ešte ďalej. Dokážu totiž súčasne vyrábať elektrickú energiu a odpadovým teplom vykurovať príslušný objekt.

Je pre vás elektrocentrála CAT príliš nákladná? Riešením je požičovňa stavebných strojov

Je pravda, že ceny výkonných elektrocentrál sa môžu vyšplhať veľmi vysoko. Tak ako iné stavebné stroje, aj elektrocentrálu si môžete prenajať.

Výhodou prenájmu oproti kúpe je škálovateľnosť parametrov – v prípade, že vám na ďalší projekt nebude výkon elektrocentrály stačiť, môžete si na potrebný čas prenajať výkonnejšiu. Bližšie informácie vám poskytne požičovňa stavebných strojov CAT.