Úvod Zdravie a rodina Starostlivosť o bábätko: Pomôžeme vám ušetriť až 300 eur

Starostlivosť o bábätko: Pomôžeme vám ušetriť až 300 eur

52
0
ZDIEĽAŤ
Starostlivosť o bábätko: Pomôžeme vám ušetriť až 300 eur
Starostlivosť o bábätko: Pomôžeme vám ušetriť až 300 eur

Vieme, aké finančné náklady sú spojené so starostlivosťou o bábätko a akú záťaž to predstavuje pre rodinný rozpočet. Mesačné výdavky na plienky, výživu, kozmetiku a ďalšie dôležité veci sú často jeho najnákladnejšou položkou.

Najmenšie bábätká je potrebné prebaľovať niekoľkokrát za deň, denná spotreba plienok sa pohybuje okolo 10 kusov. Pri väčších bábätkách zase narastá potreba príkrmov a dojčenskej výživy. Okrem toho je potrebné zabezpečiť množstvo ďalších vecí pre zdravý a správny vývoj dieťatka.

Unikátny balíček výhod v hodnote 300 eur

Union zdravotná poisťovňa vám ponúka obľúbený benefit – balíček výhod pre bábätká v hodnote až 300 eur. Ak teda máte dieťa vo veku do dvoch rokov poistené v Unione, a zároveň je aspoň jeden z jeho zákonných zástupcov poistencom (prípadne má podanú platnú prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne do Unionu), môžete využiť balíček 300 eur na starostlivosť o bábätko.

Skladá sa z príspevku 120 eur na plienky Pampers, príspevku na produkty značky HiPP v hodnote 120 eur, z príspevku 30 eur na kúpu monitoru dychu Nanny a z príspevku 30 eur na kurz plávania bábätiek.

Ako to funguje?

Príspevok na plienky značky Pampers v celkovej hodnote 120 eur sa dá využiť raz mesačne, maximálne dvanásťkrát v e-shope Benu lekárne. Je rozdelený na mesačný – desaťeurový príspevok na balenie plienok na mesiac.

Príspevok na vybrané produkty značky HiPP využijete na nákup dojčenských mliek, nápojov, detských príkrmov a kozmetiky tejto značky v hodnote 120 eur. Je rozdelený na desaťeurový príspevok pri nákupe nad 40 eur a využiť ho môžete raz mesačne, maximálne dvanásťkrát v e-shope Benu lekárne. Príspevok nie je ale možné použiť na nákup počiatočnej dojčenskej výživy (mlieka) pre deti do šiestich mesiacov a potravín určených na osobitné lekárske účely.

Príspevok 30 eur na nákup monitoru dychu pre bábätko, ako prevenciu pred SIDS (syndróm náhleho úmrtia dojčaťa) môžete použiť na nákup monitoru Baby Monitor Nanny. Skladá sa z monitoru a podložky snímajúcej pohyb a dych bábätka. Pri zástave dychu alebo nedostatočnej dychovej aktivite vás monitor okamžite upozorní zvukovým signálom a vďaka nemu stihnete vaše bábätko včas skontrolovať.

Kurzy plávania pre bábätká prinášajú pre ich zdravie množstvo benefitov a prispievajú k správnemu vývoju detí. Na kurz plávania môžete použiť príspevok 30 eur, pre bábätko do dvoch rokov.

Ušetrite financie s balíčkom pre bábätká

Balíček výhod pre bábätká v hodnote 300 eur od Union zdravotnej poisťovne vám pomôže ušetriť financie za plienky a výživu, ale aj kozmetiku, či monitor dychu a kurz plávania pre bábätká.

Na uľahčenie starostlivosti o bábätko nájdete na webstránke Union zdravotnej poisťovne aj množstvo zaujímavých článkov a e-bookov na stiahnutie – napríklad o dojčení či o poradniach a preventívnych prehliadkach v pediatrickej ambulancii.