Úvod Zaujímavosti Plávanie v 36 stupňoch aj v mínusových teplotách so SWIM SPA od...

Plávanie v 36 stupňoch aj v mínusových teplotách so SWIM SPA od USSPA žiaden problém

71
0
ZDIEĽAŤ
Plávanie v 36 stupňoch aj v mínusových teplotách so SWIM SPA od USSPA žiaden problém
Plávanie v 36 stupňoch aj v mínusových teplotách so SWIM SPA od USSPA žiaden problém

Plávanie patrí medzi obľúbené pohybové aktivity, ktoré sa spájajú s množstvom benefitov pre zdravie i psychiku. Je vhodné pre všetky vekové i váhové kategórie. Avšak väčšina z nás sa mu venuje iba počas letných mesiacov, čím sa ochudobňujeme o jeho pozitíva.

Chcete to zmeniť a mať každý deň k dispozícii bazén s vírivkou? Riešením je celoročný bazén, ktorý má aj v treskúcich mrazoch príjemne teplú vodu. Poskytne vám ideálny priestor na plávanie v rôznej intenzite a príjemnú hydromasáž, keďže na bazénových schodoch má umiestnené masážne trysky.

Bazén s protiprúdom swim spa využijete aj počas pochmúrnej a studenej zimy

Bazén s protiprúdom nie je obyčajný bazén. Máte ho k dispozícii po celý rok, teda v horúcom lete i treskúcej zime. S jeho používaním je spojená ekonomická a ekologická efektívnosť. Opomenúť nemožno unikátny dizajn, potrebu minimálnej stavebnej predprípravy a skutočnosť, že vám poslúži na plávanie i hydromasáž.

Zaujíma vás, na čo všetko sa dá bazén swim spa od HOTTUB Sauna & Wellness® využiť, keď je vonku teplota pod nulou? Máme pre vás atraktívne tipy.

Plávanie podľa preferovanej intenzity

Celoročný bazén môžete mať v interiéri alebo exteriéri, pričom jeho inštalácia netrvá dlhšie ako dva dni. V porovnaní s bežnými bazénmi ho využijete po celý rok. Nezabudnuteľné čaro má plávanie počas zimy, keď sú teploty pod nulou. Teplotu vody si nastavíte podľa vlastných preferencií v rozmedzí 10 až 40 stupňov, pričom počas zimy je ideálna teplota na plávanie okolo 32 stupňov.

Bazén SWIM SPA by USSPA® od HOTTUB Sauna & Wellness® je jedinečný aj v tom, že si volíte intenzitu tréningu. Je to vďaka W-flow protiprúdu, ktorý je optimálne rozložený a regulovateľný. Skladá sa zo šiestich trysiek Swim Jet a aj tie sú smerovo nastaviteľné.

Čo to znamená? Ak máte pocit, že si potrebujete dať do tela, jednoducho plávate proti šiestim tryskám. Keď sa vám bude chcieť pomenej, postačí vám protiprúd v podobe dvoch či štyroch trysiek.

Cvičenie vo vode

Celoročný bazén je vybavený praktickými a štýlovými madlami po stranách a nad protiprúdom, ktoré umožňujú vykonávanie rôznych cvičení vo vode. Ak zrovna nemáte chuť na plávanie, ale potrebujete sa rozhýbať, umožnia vám venovať sa bezpečne a komfortne aquadžogingu či rôznym iným cvikom vo vode. Praktické sú aj pre najmenších, ktorí sa chcú naučiť plávať.

Aké výhody vám prinesie tréning vo vode? Posilníte si svaly i kardiovaskulárny aparát, ste na čerstvom vzduchu a môžete sa kochať okolitým prostredím. To vám prinesie ešte väčšiu dávku endorfínov.

Hydroterapia

Počas chladných a pochmúrnych jesenných mesiacov potrebuje každý z nás viac relaxu a chvíľ strávených v tichu a pokoji. Swim spa vám splní v tomto smere aj najtajnejšie priania. Na bazénových schodoch má hydroterapeutické trysky, ktoré slúžia na základnú hydromasáž.

Pri hydroterapii si užijete maximálny komfort, pretože schody sú tvarované tak, aby vám umožnili pohodlné sedenie i ležanie.  Ak je vonku naozaj chladno, oceníte teplotu až do 40 stupňov Celzia.