Úvod Zdravie a rodina Starostlivosť o jednotlivé typy vlasov

Starostlivosť o jednotlivé typy vlasov

386
0
ZDIEĽAŤ

Máte vlasy suché, mastné, rovné alebo vlnité? Každý typ vlasov potrebuje špecifickú starostlivosť, pomocou ktorej dosiahnete perfektný a hlavne zdravý vzhľad koruny krásy. Základom je samozrejme kvalitný šampón a kondicionér, ktoré musia byť na sto percent kompatibilné s vašim typom vlasov. Poďme spoločne nazrieť do tajov vlasového sveta.

Mastné verzus suché vlasy

Vlasová kozmetika určená na mastné vlasy musí vlasy naddvihnúť a dodať im silu. Mastné vlasy totiž vyzerajú stále ako mokré, ťažké a ich úprava je takmer nemožná. Takéto vlasy dôkladne umývajte od korienkov. Pokožka hlavy by mala byť ošetrená kvalitnými prípravkami a mali by ste sa vyhnúť častému česaniu vlasov. Váš šampón a kondicionér nesmú obsahovať mydlové zložky. Nezáviďte ľuďom so suchými vlasmi. Aj tí majú problémy s úpravou účesu. Suché vlasy vyzerajú už z diaľky matne a ich rozčesávanie je nočnou morou. Ich konce sú veľmi často rozštiepené a lámu sa. Ak máte suché vlasy, mali by ste si ich farbiť len vyživujúcimi farbami, používať okrem šampónu a kondicionéru aj zábaly či balzamy. Zabudnúť by ste mali na fénovanie alebo kulmovanie, vyhýbajte sa taktiež častému noseniu gumičiek. Pre váš typ vlasov je ako stvorená prírodná vlasová kozmetika značky Logona. Táto vlasová kozmetika v najvyššej bio kvalite sa dá zakúpiť na stránkach internetového obchodu naureus.sk.

Rovné verzus vlnité vlasy

Každý túži mať to, čo nemá. Vlnité vlasy by sme chceli zameniť za rovné a rovné za vlnité. Preto si vlasy žehlíme a na druhej strane kulmujeme. Ak máte prirodzene rovné vlasy, iste túžite po väčšom objeme. V obchodoch i na internete sa dajú zakúpiť viaceré prípravky, ktoré vlasom objem dodajú. Zväčša ide o prípravky, ktoré sú určené pre jemné vlasy. Vaše vlasy potrebujú výživu od korienkov a získavať postupný objem až ku končekom. Nemali by ste často používať kondicionér a vyhnite sa penovým tužidlám. Vlnité vlasy naopak potrebujú zvýšenú hydratáciu, pretože majú sklon k lámaniu. Základom pre vlnité vlasy sú výživné a hydratačné zložky vo všetkých vlasových produktoch, ktoré používate. Na česanie takýchto vlasov si zaobstarajte špeciálnu kefu a pred fénovaním si do vlasov votrite ochranný kondicionér.

A čo farbené vlasy?

Špeciálnu starostlivosť musíte venovať aj farbeným vlasom. Farbením a následným fénovaním vlasy často strácajú svoju pevnosť a vyzerajú ako slama. Vlasová kozmetika určená pre farbené vlasy by im mala navrátiť zdravý lesk. Vyberajte si šampóny a kondicionéry plné výživných zložiek. Šampóny na farbené vlasy neobsahujú sírany, ktoré by mohli z vlasov odstrániť aj zvyšok prirodzeného mazu. Pomáha aj malý trik – po použití šampónu si zmyte penu studenou vodou. Studená voda zabráni vysušovaniu, lámaniu či štiepeniu vlasov, zároveň zafixuje farbu. Vyhýbajte sa fénovaniu príliš horúcim vzduchom a doprajte vlasom raz do mesiaca olejový zábal.