Úvod Zdravie a rodina Stravovanie v tehotenstve – ako si ho môžete uľahčiť?

Stravovanie v tehotenstve – ako si ho môžete uľahčiť?

1017
0
ZDIEĽAŤ

Ste tehotná žena a trápi vás stravovanie? Neviete, ako pri obmedzenej výžive dopĺňať všetky potrebné vitamíny a minerály, ktoré sú tak podstatné? Nezúfajte, je tu jednoduché riešenie!

Výživa v tehotenstve rozhodne nie je nič jednoduché, rozprávať by o tom vedeli všetci odborníci a najmä matky, ktoré si týmto obdobím prešli. Áno, tehotenstvo je krásne obdobie, ale stravovanie v ňom už tak krásne nie je. Nielenže si nemôžete dopriať svoje obľúbené jedlá a nápoje, navyše vám vďaka obmedzeniam v jedálničku chýbajú aj všetky minerály a vitamíny, ktoré sú dôležité tak pre vás, ako matku, ako aj pre dieťa na dojčenie a počas tehotenstva. Tehotenstvo je obdobie, kedy by ste sa mali vyhýbať kyslým potravinám, potravinám, ktoré nadúvajú, prípadne sú náročné na strávenie, ale aj jedlám s výraznou chuťou, ako je napríklad cesnak alebo čili. Netreba asi zdôrazňovať, že jedál, ktoré by ste jesť nemali je oveľa viac a nachádza sa medzi nimi veľa takých, ktoré obsahujú potrebné látky. Ženy, ktoré tieto látky neprijímajú sa tak dostávajú do zbytočných zdravotných problémov. Ako teda tieto nevyhnutné vitamíny a minerály rýchlo doplniť?

Doplnky stravy – váš záchranca?

Ako ideálne riešenie sa môžu javiť doplnky stravy, pomocou ktorých všetky potrebné minerály a vitamíny pre tehotné doplníte za pár sekúnd. Jedným z takýchto doplnkov stravy je MamaDHA. Základom tohto doplnku stravy je DHA – kyselina z omega3, ďalšími zložkami sú kyselina listová, horčík, jód a vitamín D, iným slovom látky, ktoré sú pre zdravie tehotných žien najdôležitejšie. Výhodou je, že MamaDHA neobsahuje látky, ktoré by naopak mohli mať zlý efekt, napríklad vitamín A alebo železo. Tie sú u mnohých žien problematické, predpisuje ich tak priamo gynekológ. Doplnok stravy MamaDHA je tak bezpečný a vhodný pre skutočne každú tehotnú ženu. Tak nečakajte a vyskúšajte ho aj vy!