Úvod Zdravie a rodina Ubytujte sa v Tatrách a užite si spoločné chvíle s vašimi ratolesťami!

Ubytujte sa v Tatrách a užite si spoločné chvíle s vašimi ratolesťami!

1480
0
ZDIEĽAŤ

V dnešnej dobe bojuje mnoho rodičov s jedným zásadným problémom – deti nemajú záujem tráviť voľný čas v prírode. Nejde len to, aby budúci dospelí ľudia získali vzťah k prírode ako takej, ale najmä k určitému životnému štýlu, ktorý bude mať pre ich zdravie prospešné účinky. Pokiaľ deti v útlom veku nemajú príležitosť stráviť víkend na horách či aspoň prechádzkou s rodičmi, budú v dospelosti obmedzené schopnosťou zmyslového vnímania a kvalitného prežitia vlastného života. Áno, znie to asi až príliš komplikovane, no taká je skutočnosť. Dosť však bolo filozofie. Ak aj vás ako rodičov zaujíma to, akým spôsobom by ste mohli deti motivovať k pohybu, choďte na to postupne. Snažte sa detičky v prvom rade zaujať, pripraviť im zábavný program a uvidíte, že už len tak ľahko doma neobsedia.

Kam s deťmi na výlet?

Vzťah k prírode a životnému prostrediu sa vyvíja, rodí a utvára spoločne s dieťatkom. Práve vy ako rodič môžete ovplyvniť to, či dieťa budete vychovávať tak, aby malo pozitívny prístup k prírode alebo naopak, negatívny. Samozrejme, nie vždy je čas vybehnúť s deťmi na bicykel či len tak si ísť zaplávať. Nevadí. Stačí, ak si cestu zo škôlky užijete spoločne ako rodina, a teda namiesto toho, aby ste do škôlky prišli autom, prídete a logicky aj odídete pešo. Že vám cesta domov trvá len pol hodinu? Nevadí, aj to je lepšie ako nič. Pochopiteľne, z času na čas treba zmeniť prostredie, ideálne stráviť predĺžený víkend na horách, kde majú vaše ratolesti neobmedzené možnosti. Návšteva hradov, jaskýň, múzeí, aquaparkov či zoologických záhrad. Kam s deťmi v Tatrách? No predsa na okolité plesá, ktoré sú čarovné nielen v lete, ale aj v chladnejšom zimnom počasí. Nemali by ste si nechať ujsť návštevu Tatralandie či Aquacity Poprad, kde si môžete vydýchnuť po celom dni v horúcej vírivke, zatiaľ čo vaše ratolesti strávia väčšinu času na toboganoch a šmykľavkách.

Spoločné chvíle s rodinou v komfortných apartmánoch Tatranská Lomnica

Apartmány Tatranská Lomnica poskytujú pre rodiny s deťmi ideálne ubytovanie. Či ste sa rozhodli pre jesennú alebo blížiacu sa zimnú dovolenku v Tatrách, stavte na priestranné a luxusne vybavené apartmány, ktoré vám poskytnú dokonalý odpočinok od každodenných starostí. A čo by ste mali jednoznačne navštíviť vo Vysokých Tatrách aj vy? No predsa Gerlachovský štít, čiže najvyšší vrch Karpatského oblúka, ktorý vás ohromí svojou majestátnosťou i neprekonateľným výhľadom. Pre rekreačných turistov sú vhodnejšie výšľapy na tatranské štíty, ktoré zanechajú v každom návštevníkovi neopísateľný pocit. Tak čo poviete, aj vy už zháňate ubytovanie Tatry pre celú rodinu a plánujete si výlety, ktoré nechcete premeškať? Výborne! Veď nie len horúce letné počasie je určené na turistiku, no nie?