Úvod Zaujímavosti Zaistite rodinu vhodnou investíciou do zlata

Zaistite rodinu vhodnou investíciou do zlata

399
0
ZDIEĽAŤ

Nenechajte zarobené peniaze strácať na hodnote. Presne to sa s nimi deje, keď ležia v banke. Aj keď šporíte, chudobniete! Finanční poradcovia majú pravdu. Musíte investovať. Lenže pozor, tradičné istoty, akými boli akcie či nehnuteľnosti, s pandemickou krízou padli a zostala len jedna. Poďte investovať do zlata! Má schopnosť zaistiť hodnotu majetku pred jeho stratou.

Ako na investície do zlata?

Nie je to nič zložité. Stačí nakúpiť investičné zlato. O ňom je treba vedieť to, že má iba dve podoby. Môže ísť o investičné zlaté zliatky (známe ja ako zlaté tehly), alebo o investičné zlaté mince. Avšak zlaté tehličky so slovenským pôvodom nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v NBSDobrou voľbou sú zlaté zliatky zo švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Ako je to s investičnými zlatými mincami? Ich výhodou je, že sa dajú nakupovať aj v nižšej nominálnej hodnote. Preto sa hodia napríklad na pravidelné investovanie, kedy do zlata investujeme vždy časť svojej výplaty. Avšak pozor! Opäť musí ísť o investičné mince. Tie, ktoré vyrábajú slovenské a české mincovne sú však pamätné a pre investovanie sa príliš nehodia. Ich cena je navýšená o umeleckú hodnotu.

Zlato nakúpite v špecializovanom obchode aj online

Na nákup investičného zlata sa špecializuje predajňa mincovne v bratislavskej Dunajskej ulici 68. Tu vám radi poradia s výberom vhodného zlata. Na sklade sú vždy prestížne značky zlatých investičných zliatkov aj zlatých investičných mincí v rôznych nominálnych hodnotách. Výhodou investičného zlata je, že ho kupujete bez DPH. Čo u iných drahých kovov, u umenia ani u diamantov nie je.

Nakúpiť však môžete aj bez cesty do Bratislavy. Obchod má vlastný e-shop na adrese Slovenske-mince.cz. Zlato vám je poslané diskrétne na vašu adresu. Samozrejme bezpečne – ako poistená zásielka.