Úvod Zdravie a rodina Zápal uší či vyvrtnutý členok? Nemusíte hneď utekať k lekárovi!

Zápal uší či vyvrtnutý členok? Nemusíte hneď utekať k lekárovi!

2043
0
ZDIEĽAŤ

Ľudstvo akoby už zabudlo na liečivé metódy našich starých mám. Je to škoda, pretože dnes aj s menším prechladnutím hneď utekáme k lekárovi. pokiaľ sa len nechcete ,,hodiť maród“, pomoc odborníkov (okrem zlomených kostí) nepotrebuje takmer vôbec. Musíte sa len vyznať! Máme tu pre vás niekoľko tipov, ako sa svojpomocne vyliečiť doma. Zoberte si papier a pero a zakúpte si zopár pomocníkov, ktorý sú v samoliečbe nevyhnutní. Žiaden strach! Vyjde vás to menej, ako zaplatíte recept v lekárni či ošetrenie u doktora!

Vyvrtnutý členok + zápal uší

Nepotrebujete drahé mastičky plné chemikálií. Už ste zabudli, ako to robila vaša babka? Hovoria vám niečo noviny a zápalky? Nie? Nevadí. Sme tu pre vás, aby sme vám tento starý, zaručený spôsob veľmi ľahkého odstránenia zápalu pripomenuli. Ak zašúľate noviny do tvaru lievika a na hrubšom konci ho zapálite, vytvorí sa tak podtlak, ktorý účinkuje ako ,,vysávač“. Dnes máte k dispozícii ručne robené telové, či ušné sviečky zo včelieho vosku.

Aplikácia je veľmi jednoduchá. Sviečku priložíte na postihnuté miesto, kde sa nachádza zápal a zapálite na hrubšom konci. Doba trvania vyhorenia jednej sviečky trvá cca 5 minút. Keď sviečku rozoberiete a dostanete sa k obsahu jej vnútra, môžete pozorovať ,,tvrdý hnis“, ktorý ste vysali. Ak by sa tam žiadny zápal či znečistenie nenachádzalo, obsah sviečky by takmer nič neobsahoval.

Takýmto jednoduchým spôsobom sa vám ihneď uľaví od bolestivého výronu členka či nepríjemných bolestí uší. Pri ušiach platí zásada – treba urobiť ušnú sviečku na oboch stranách. Hlava a uši pôsobia ako polkruh, kde je potrebné vysať zápal z oboch strán. Telovou sviečkou si takto môžete ,,odsať“ zápal z akejkoľvek časti tela. Jediné miesto, kam sa sviečka nesmie aplikovať, je priamo na srdce. Ak trpíte zápalom vaječníkov, obličiek či kolena, vyskúšajte a ihneď sa vám uľaví. Vosková sviečka je aplikovateľná na každú časť tela.

Je tu však ešte jeden 100% účinný pomocník. Ak trpíte dlhodobými, chronickými zápalmi, čítajte ďalej.

Ústna dutina – krvácanie ďasien a hniloba úst

Praslička roľná. Píšte si túto účinnú bylinu alebo: Bylinu všetkých bylín. ,,Zastavuje aj to najväčšie chrlenie krvi,“ uvádza rakúska bylinkárka Mária Trebenová. Zaparte prasličku v gáze nad mierne vriacou vodou po dobu desiatich minút a použite ju ako obklad priamo na boľavé ďasná. Nechajte pôsobiť 10-15 minút. Okamžite zastavuje chrlenie krvi.

Všeliek: Švédske byliny

Inak: Švédske horké. Počuli ste už od vašich prarodičov o zmesi deviatich bylín? Vážení, ak máte akýkoľvek chronický zápal, trpíte na bolesť kostí, či máte dokonca rakovinu, ste na správnej adrese! Tento malý zázrak vám pomôže úplne na každú chorobu sveta! Mária Trebenová bola presvedčená o jeho liečivých schopnostiach rokmi skúseností a vyliečenými pacientmi. Sťahuje aj akýkoľvek zápal. Pokiaľ trpíte na chronický zápal uší, navlhčite vatu a každý deň ju vložke do boľavého ucha. Opakujte denne ráno/večer, kým bolesť úplne nezmizne.

Tu však liečivá sila Švédskych horkých ani zďaleka nekončí! Pozrite si rozsiahli zoznam, čo všetko Švédske byliny liečia, priamo z knihy od Márii Trebenovej a vyliečte seba či svojich blízkych pomocou tak jednoduchej a lacnej alternatívy! Prv, akoby ste do seba mali cápať chémiu, ktorá ešte aj stojí nekresťanské peniaze, vyskúšajte liečivú silu prírody!

STARÝ RUKOPIS  (Opis liečivosti švédskych bylín)

 1. Keď ich častejšie vdychujeme alebo šnupeme, navlhčujeme krčné stavce, prikladáme nimi navlhčené plátno na hlavu, zaháňajú bolesť a závraty, posilňujú pamäť a mozog.
 2. Pomáhajú pri očnom zákalea všetkých bolestiach, aj keď sú oči Červené, zapálené, zakalené, zahmlené. Keď sa nimi včas navlhčujú očné kútiky alebo keď sa vlhké plátenko prikladá na zatvorené oči, odstraňujú škvrny a sivý zákal.
 3. Liečia kiahnevyrážkyvšetkého druhu, aj chrasty v nose alebo inde na tele, keď ich často a dobre navlhčujeme.
 4. Pri bolestiach zubovdáme do trošky vody plnú polievkovú lyžicu kvapiek a chvíľu tekutinu podržíme v ústach, alebo navlhčíme boliaci zub plátenkom. Bolesť sa stratí a hnisanie prestane.
 5. Pľuzgiere na jazykualebo iné poškodenia natreté týmito kvapkami sa v krátkom čase vyliečia.
 6. Keď je natoľko zapálené alebo boľavé hrdlo, že nevieme jesť, ani prehltnúť kvapalinu, užívame ráno, na obed a večer kvapky, a to tak, že ich pomaly púšťame dolu hrdlom. Utišujú zápaly a liečia hltan.
 7. Ak trpíme na žalúdočné kŕče, pri záchvate užívame jednu polievkovú lyžicu.
 8. Pri kolikáchužívame tri polievkové lyžice, pomaly jednu za druhou. Čoskoro pocítime úľavu.
 9. Po užití kvapiek sa rozptýlia vetryv tele, pečeň sa ochladzuje a mierni všetky bolesti žalúdkaa vnútorností, uvoľní sa aj zápcha.
 10. Sú znamenitým prostriedkom na žalúdok, keď zle trávia neudrží potravu.
 11. Pomáhajú pri bolestiach žlčníka. Treba užívať zavčas rána a navečer po jednej polievkovej lyžici kvapiek a na noc si prikladať obklady, a čoskoro zmiznú všetky bolesti.
 12. Pri vodnatieľkeužívame šesť týždňov zavčasu ráno a večer po jednej plnej polievkovej lyžici kvapiek v bielom víne.
 13. Pri bolestiach v ušiach a šumení v ušiachsa navlhčí vata a vloží do ucha. Kvapky sú veľmi účinné a opäť vracajú stratený sluch.
 14. Keď má žena bolesti maternice, podáva sa jej tri dni zavčasu ráno plná polievková lyžica kvapiek v červenom víne, po pol hodine sa trochu poprechádza a potom sa môže naraňajkovať, nesmie však piť mlieko. Po mlieku sa kvapky nemajú užívať.
 15. V posledných 14 dňoch tehotenstva treba užívať zavčasu ráno a večer po jednej polievkovej lyžici kvapiek, napomáhajú pôrod. Aby ľahšie vyšla placenta, podáva sa šestonedieľke každé dve hodiny jedna plná lyžička, kým placenta nevyjde.
 16. Ak sa po pôrode zapália prsné bradavky, priložené navlhčené plátenko rýchlo pomôže.
 17. Zaháňajú detské kiahne. Dieťaťu podávame kvapky podľa veku, zriedené vodou. Keď kiahne usýchajú, navlhčujeme ich častejšie kvapkami, vtedy nezostanú žiadne jazvy.
 18. Slúžia deťom i dospelým na vyháňanie črevných parazitov, dokonca aj pásomnice, len treba kvapky dávkovať podľa veku. Navlhčíme nimi šatku, priviažeme na pupok a stále udržiavame vlhkú.
 19. Ťažkosti pri žltačke čoskoro prejdú, keď užívame trikrát denne polievkovú lyžicu kvapiek a na opuchnutú pečeň dávame obklady.
 20. Otvárajú zlatú žilu (hemoroidy), liečia obličky, bez ďalšej kúry odvádzajú hypochondrické tekutiny z tela, odstraňujú melanchóliu a depresie upravujú chuť do jedenia a trávenie,.
 21. Zlatú žilu (hemoroidy) otvárajú aj vnútorne, keď ju spočiatku častejšie navlhčujeme a vnútorne užívame kvapky, čím sa zlatá žila zmäkčuje. Užívať ich treba najmä pred spánkom. Zvonka prikladáme navlhčenú vatu. Rozprúdi to krv a pálenie prestane.
 22. Ak niekto omdlel, otvoríme mu ústa, dáme mu za polievkovú lyžicu kvapiek a chorý precitne.
 23. Použitím tohto prostriedku sa zaháňa aj tichý zrádnik (kŕče), takže časom prestane.
 24. Keď žena stratila pravidelné mesačné krvácanie, alebo je prisilné, nech kvapky užíva tri dni a opakuje to dvadsať ráz. To, čo bolo prisilné, kvapky utišujú, čo prislabé, vyrovnávajú.
 25. Tento prostriedok pomáha aj pri bielotoku.
 26. Ak niekto dostal epileptický záchvat, treba mu ihneď na mieste podať kvapky. Chorý ich môže užívať, lebo posilňujú postihnuté nervy a telo a odstraňujú všetky choroby.
 27. Liečia ochrnutie, pôsobia proti závratom a nevoľnosti.
 28. Liečia aj osýpky a ružu.
 29. Ak má niekto horúčku, je rozpálený alebo má zimnicu a je celkom slabý, podávame mu jednu polievkovú lyžicu kvapiek. Ak si nezaťažil organizmus inými liekmi, veľmi rýchlo príde k sebe, pulz sa znormalizuje a nech bola horúčka čo aká vysoká, chorému bude čoskoro lepšie.
 30. Kvapky liečia aj rakovinu, zastarané kiahne, bradavice a popraskané ruky. Keď sú rany staré a hnisavé, alebo rastie na nich živé mäso, všetko vymyjeme bielym vínom a priložíme plátenko navlhčené v kvapkách. Odstraňujú nádory a bolesti, hoja živé mäso a rany.
 31. Bez nebezpečenstva vyliečia všetky rany, či už sečné, alebo bodné, keď sa častejšie navlhčia kvapkami. Plátenko navlhčíme kvapkami a priložíme na ranu. Zakrátko zmiznú bolesti, odstráni sa aj zápal a hnis a vyliečia sa aj zastarané rany, spôsobené strelnou zbraňou. Ak sú v tele diery, vstrekneme do rán, ktoré sa nemusia vopred bezpodmienečne vyčistiť, kvapky. Keď budeme často prikladať navlhčené plátenko, rany sa v krátkom čase zahoja.
 32. Kvapky odstránia všetky jazvy, aj zastarané, obyčajnéranyi rezné rany, ak ich nimi asi 40 ráz navlhčíme. Rany vyliečené kvapkami nezanechajú žiadne jazvy.
 33. Vyliečia všetky fistuly, aj keď sa zdali nevyliečiteľné, alebo aj keby boli staré.
 34. Vyliečia všetkypopáleniny, či už od ohňa, horúcej vody, alebo masti, keď sa usilovne navlhčujú. Nevytvoria sa pľuzgiere, ODSTRÁNIA SA ZÁPALY, dokonca aj hnisavé pľuzgiere bez stopy zmiznú.
 35. Poslúžia proti hrčiam a škvrnám, či už sú od nárazu, alebo úderu.
 36. Ak niekomu nechutí jesť, vrátia mu stratenú chuť do jedenia.
 37. Ak je niekto chudokrvný, kvapky mu vrátia stratenú farbu, keď ich bude užívať určitý čas vždy ráno. Prečisťujú krv, vytvárajú novú a podporujú krvný obeh.
 38. Zbavujú reumatických bolestí rúk a nôh, keď ich užívame ráno a večer a prikladáme na boľavé miesta navlhčené plátenko.
 39. Liečia omrznuté ruky a nohy, dokonca aj otvorené rany. Čo najčastejšie, najmä v noci, treba prikladať navlhčené plátenko.
 40. Na kurie okátreba prikladať navlhčenú vatu a udržiavať boľavé miesta vždy vlhké. Po troch dňoch samy odpadnú, alebo sa dajú bezbolestne vylúpnuť.
 41. Liečia aj uhryznutie besným psom a inými zvieratami; kvapky sa užívajú vnútorne, pretože liečia a ničia všetky jedy. Na ranu prikladáme navlhčené plátenko.
 42. Počas epidémie morua iných nákazlivých chorôb ich treba užívať viac ráz za deň, lebo liečia morové vredy a kŕče, dokonca aj tie, čo sú v hrdle.
 43. Kto nemôže v noci dobre spávať, nech užije pred spaním tieto kvapky. Pri nespavosti nervového pôvodu treba priložiť plátenko navlhčené v zriedených kvapkách na srdce.
 44. Opilec ihneď vytriezvie, keď užije dve polievkové lyžice kvapiek.
 45. Ten, kto pravidelne užíva zavčasu ráno a navečer tieto kvapky, nepotrebuje nijaký iný liek, lebo posilňujú telo, osviežujú nervy a krv, odstraňujú trasenie rúk a nôh. Skrátka, zbavujú všetkých chorôb. Telo zostáva pružné, tvár mladá a pekná.