Úvod Zaujímavosti Zle spíte? Podľa feng shui narúšajú harmóniu v spálni tieto veci

Zle spíte? Podľa feng shui narúšajú harmóniu v spálni tieto veci

56
0
ZDIEĽAŤ

Koľkokrát ste sa zobudili v noci so zvláštnym pocitom, že niečo nie je v poriadku? Stalo sa vám, že ste sa po noci cítili nevysvetliteľne nespokojní so svojim spánkom? Môže to mať súvis s energiou, ktorá sa nachádza vo vašej spálni.

Podľa učenia feng shui umiestnenie nábytku v spálni môže výrazne ovplyvniť pohodlie a harmóniu v tomto dôležitom priestore. Ako dokáže posteľ, komody a ďalší nábytok ovplyvniť energiu a spánok v spálni?

Srdce oddychu

Spálňa je miesto, kde relaxujeme, obnovujeme našu energiu, naberáme silu po náročnom dni. Ide o miesto intimity a oddychu, kde trávime veľa času. Je dôležité, aby sme sa v spálni cítili pohodlne, bez starostí a v bezpečí.

Centrum pozornosti

Vo väčšine domácností spálni kraľuje posteľ. Vyhradí jej bohatý priestor, v centre pozornosti je predsa základné pohodlie pri spánku. Pri zariaďovaní spálne sa zamerajte na to, aby posteľ nebola umiestnená priamo pod oknom alebo pred dverami. Feng shui uprednostňuje postavenie postele tak, aby z nej bol dobrý výhľad na dvere a zároveň bola chránená pred priamym prúdením energie.

Komody a skladovanie

Komody a iný nábytok v spálni sú dôležité pri udržiavaní poriadku, no môžu plniť aj iný význam.

Podľa feng shui by sme sa mali vyvarovať používaniu komod, skriniek a nábytku všeobecne, ktoré majú ostré hrany alebo sú umiestnené tak, že vyčnievajú do priestoru, kde spíme.

Práve tieto drobnosti môžu vytvárať negatívnu energiu, ktorá môže ovplyvniť kvalitu spánku.

Energetický tok

Pri feng shui sa myslí aj na tok energie známy ako „chi“, čo v čínštine znamená dych. Mal by voľne cirkulovať cez spálňu, aby sa zachovala harmonická atmosféra. Taktiež by ste sa mali vyhnúť preplneniu spálne. Pri voľnom priechode nepotlačíme tok energie ťažkým nábytkom alebo prekážkami.

Farby a materiály

Pri výbere nábytku do spálne myslite aj na farby a materiály. Drevo sa pri zariaďovaní podľa feng shui považuje za prijateľný, ba priam priaznivý materiál, ktorý prináša teplú a príjemnú energiu. Farby by mali byť jemné, tlmené a vzbudzujúce pokoj. Vhodnou voľbou sú modrá, zelená, pudrová ružová či béžová.

V spálni, kde trávime tretinu svojho života, treba mať na pamäti nielen estetiku, ale aj energiu a pohodlie. Posteľ, komody a iný nábytok môžu výrazne ovplyvňovať náš spánok a celkovú pohodu v spálni.

 

zdroj: freepik