Úvod domácnosť a bývanie Rozťahovacie sedačky: kedy si ich zvoliť a kedy nie

Rozťahovacie sedačky: kedy si ich zvoliť a kedy nie

8
0
ZDIEĽAŤ
Rozťahovacie sedačky: kedy si ich zvoliť a kedy nie

Ak je priestor vo vašom dome obmedzený, rozťahovacia sedačka býva nevyhnutnosťou. Ak ju pridáte do domácej kancelárie, alebo obývačky, je to priestor s dvojitou funkciou – oddychovanie a spánok. Ak bývate v garsónke, je ideálnou voľbou namiesto postele, pretože šetrí priestor.

Podobne ako pri výbere klasickej sedačky, alebo kresla, musíte zvážiť ako sa bude vaša rozťahovacia sedačka používať. Ide o sedenie určené iba pre dospelých, alebo musíte brať do úvahy ťažké deti, alebo štvornohých členov domácnosti? Použije sa na sedenie/spanie každý deň, alebo iba občas?

Čalúnené sedadlá musia byť dobre skonštruované, aby vydržali každodenné použitie. Tkanina a výplne, ktoré vyberiete, ovplyvnia nielen pohodlie a vzhľad sedačky, ale aj jej dlhovekosť a ľahké čistenie.

Musíte si uvedomiť, že prvok postele pre rozťahovacie sedačky sa výrazne líši, pokiaľ ide o pohodlie a podporu. Niektoré z nich sú dobré pre občasné prespanie, zatiaľ čo iné ponúkajú pohodlie podobné posteli a sú vyrobené tak, aby si poradili s častým používaním.

To či na sedačke spíte sami alebo s partnerom taktiež ovplyvní váš výber veľkosti matraca. Pamätajte, že veľká rozkladacia sedačka sa veľkosťou nemusí nevyhnutne rovnať veľkej posteli.

Zistite taktiež ako ľahko sa zo sedačky dá spraviť posteľ. Ak máte hostí na poslednú chvíľu, chcete, aby sa sedačka dala roztiahnuť na posteľ čo najskôr.

Aký typ rozťahovacej sedačky zvoliť

Rovnako sa budete musieť rozhodnúť medzi rozťahovacou, alebo vysúvacou sedačkou.

Sedačky, ktoré sa rozkladajú naplocho majú tendenciu mať väčší priestor na spanie, ale nebudú mať čelo postele.

Výsuvné rozkladacie postele majú obvykle dve alebo trojnásobné matrace: tie, ktoré sa skladajú dvakrát, by mali byť hlbšie a pohodlnejšie ako matrace, ktoré sa rozkladajú na tri, ktoré sú spravidla tenšie a menej podporné. Tieto sedačky sú však často cenovo dostupnejšie a môžu stačiť na privítanie príležitostných hostí.

Vyberte si rozťahovaciu sedačku, ktorá sa dokonale hodí do vášho domu.

Nepozerajte sa iba na cenu

Lacné rozkladacie sedačky môžu ubytovať občasných hostí na príležitostné prespanie, ale zážitok nebude rovnaký ako spánok v tradičnej posteli. Niektoré dizajny majú penovú matrac, ktorá sa rozkladá na podlahu so zadnou časťou ako čelo postele.

Rozkladacie sedačky majú rôzne veľkosti. Najskôr starostlivo skontrolujte rozmery, poprípade pouvažujte o výbere sedačky na mieru, aby ste sa uistili, že sa úplne zmestí do miestnosti. Potrebujete merať od zadnej časti sedačky po koniec oblasti na spanie, nie iba rozmery postele.