Úvod domácnosť a bývanie Rozťahovacie sedačky: kedy ich zvoliť a kedy nie

Rozťahovacie sedačky: kedy ich zvoliť a kedy nie

870
0
ZDIEĽAŤ
Rozťahovacie sedačky: kedy si ich zvoliť a kedy nie

Ak je priestor v dome obmedzený, rozťahovacia sedačka býva nevyhnutnosťou. Ak ju pridáte do domácej kancelárie alebo obývačky, je to priestor s dvojitou funkciou – oddychovanie a spánok. Ak bývate v garsónke, je ideálnou voľbou namiesto postele, pretože šetrí priestor.

Podobne ako pri výbere klasickej sedačky alebo kresla, musíte zvážiť ako sa bude vaša rozťahovacia sedačka používať. Ide o sedenie určené iba pre dospelých, alebo musíte brať do úvahy deti, či dokonca štvornohých členov domácnosti? Použije sa na sedenie/spanie každý deň, alebo iba občas?

Čalúnené sedadlá musia byť dobre skonštruované, aby vydržali každodenné použitie. Tkanina a výplne, ktoré vyberiete, ovplyvnia nielen pohodlie a vzhľad sedačky, ale aj jej dlhovekosť a ľahké čistenie.

Musíte si uvedomiť, že prvok postele pre rozťahovacie sedačky sa výrazne líši, pokiaľ ide o pohodlie a podporu. Niektoré z nich sú dobré pre občasné prespanie, zatiaľ čo iné ponúkajú plnohodnotné používanie a pohodlie podobné posteli a sú vyrobené tak, aby si poradili s častým používaním.

To či na sedačke spíte sami alebo s partnerom taktiež ovplyvní váš výber veľkosti matraca. Pamätajte, že veľká rozkladacia sedačka sa veľkosťou nemusí nevyhnutne rovnať veľkej posteli.

Zistite taktiež ako ľahko sa zo sedačky dá spraviť posteľ. Ak máte hostí na poslednú chvíľu, určite chcete, aby sa sedačka dala roztiahnuť pohodlne a rýchlo.

Aký typ rozťahovacej sedačky zvoliť

Neviete sa rozhodnúť medzi rozťahovacou a vysúvacou sedačkou?

Sedačky, ktoré sa rozkladajú naplocho majú tendenciu mať väčší priestor na spanie, ale nemajú zadné čelo postele.

Výsuvné rozkladacie postele majú obvykle dva alebo tri matrace, ktoré sa skladajú na dvakrát a preto sú hlbšie a pohodlnejšie, ako matrace, ktoré sa rozkladajú na tri. Tie sú spravidla tenšie a menej podporné. Tieto sedačky sú však často cenovo dostupnejšie a môžu stačiť na prespanie príležitostných hostí.

Vyberte si rozťahovaciu sedačku, ktorá sa dokonale hodí do vášho domu.

Nepozerajte sa iba na cenu

Lacné rozkladacie sedačky môžu poslúžiť na príležitostné prespanie, ale zážitok zo spánku nebude rovnaký ako v tradičnej posteli.

Rozkladacie sedačky majú rôzne veľkosti. Najskôr starostlivo skontrolujte rozmery, poprípade pouvažujte o výbere sedačky na mieru, aby ste sa uistili, že ideálne zapadne do miestnosti. Potrebujete zmerať rozmer od zadnej časti sedačky po koniec oblasti na spanie, nie iba rozmery postele.