Úvod Zdravie a rodina 5 faktov o novej Nemocnici Bory

5 faktov o novej Nemocnici Bory

226
0
ZDIEĽAŤ

Zdravotná starostlivosť na Slovensku sa veľmi pomaly dostáva na úroveň západných krajín. Veľa Slovákov má so zdravotnou starostlivosťou zlé skúsenosti, a to hlavne s nemocnicami. Existujú svetlé výnimky, medzi ktoré sa bez pochýb zaradí nová Nemocnica Bory. Už o pár dní otvorí svoje dvere a prijme prvých pacientov. Nadštandardná starostlivosť sa s Nemocnicou Bory stane novým štandardom. Ktorých 5 faktov o novej Nemocnici Bory musíte poznať?

1. Registrujte sa už dnes

Otvorenie jednotlivých oddelení novej Nemocnice Bory bude prebiehať postupne počas celého roka. Už dnes sa môžete zaregistrovať ako noví pacienti. Predregistrácia je jednoduchá. Stačí vyplniť formulár na internetových stránkach. Vďaka predregistrácii získate niekoľko benefitov. Ako prví dostanete upozornenie na spustenie rezervačného systému, prístup k profilom vedúcich oddelení a získate prehľad o postupnom otváraní pracovísk. Nová nemocnica Bory vám umožní prednostnú registráciu na vyšetrenia a zákroky.

2. Nadštandard štandardom

Vysoký štandard, ktorý sme doposiaľ mali možnosť vidieť len v televízii alebo v zahraničí, bude v Nemocnici Bory štandardom. Nová nemocnica Bory pripravila pre pacientov 400 lôžok. Novinkou na Slovensku je, že pôjde o jednolôžkové izby bez príplatku. Izby sú vybavené tak, aby sa v nich pacienti cítili komfortne a príjemne. Veľkoformátové okná a upokojujúce farby sú spojením, ktoré pripomínajú hotel a nie nemocnicu. Súčasťou izieb je lôžko, kreslo pre návštevy a televízor s plochou obrazovkou. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie.

3. Špičkovo vybavené oddelenia

Nová nemocnica Bory poskytne zdravotnú starostlivosť pacientom so srdcovo cievnymi ochoreniami, cievno mozgovými poruchami, onkologickým pacientom a súčasťou nemocnice je i program pre poruchy metabolizmu a trávenia. Veľkým prínosom pre slovenské zdravotníctvo je oddelenie úrazového lekárstva a starostlivosti o ženu a dieťa. Okrem spomínaných oddelení bude nemocnica disponovať urgentným príjmom a novinkou v podobe vlastnej prípravovne liekov.

4. Kvalifikovaný personál

Vybavenie nemocnice a prístup vedenia presvedčilo kvalifikovaných lekárov, aby sa vrátili zo zahraničia na Slovensko. V Nemocnici Bory budú pracovať skúsení lekári, ktorí získali prax v USA a iných krajinách. V týchto dňoch pripravuje personál novej nemocnice všetko potrebné pre prvých pacientov. Celkový počet zamestnancov nemocnice dosiahne 1500 ľudí. O pacientov sa bude starať cez 300 lekárov a skoro 500 zdravotných sestier.

5. Moderný heliport

Prelomom v zdravotnej starostlivosti na Slovensku je moderný heliport priamo na streche novej Nemocnice Bory. Heliport je prepojený výťahmi s urgentným príjmom, operačnými sálami a rádiodiagnostickým oddelením. Heliport má všetky prvky bezpečnosti. V zime je pristávacia dráha vyhrievaná. Počas celého roka sú vrtuľníky navigované LED osvetlením.