Úvod Zaujímavosti 5 tipov, ako vybrať detskú postieľku

5 tipov, ako vybrať detskú postieľku

81
0
ZDIEĽAŤ
5 tipov, ako vybrať detskú postieľku

S príchodom bábätka sa viaže celý rad povinností a príprav, ktoré zaručia pohodlie dieťaťa i rodičov. Základná a veľmi dôležitá súčasť výbavy pre bábätko je detská postieľka. Vyberajte ju s rozumom, pretože bude slúžiť na odpočinok dieťaťa niekoľko rokov. Čo všetko je dobré si všímať pred kúpením detskej postieľky?

1. Certifikáty bezpečnosti

Detské postieľky podliehajú kontrolám, ktoré overujú ich bezpečnosť. Jedine postieľka s certifikátmi bezpečnosti je istotou, že sa dieťa počas spánku nezraní. Certifikát by mal byť viditeľne označený. Predajca postieľok vám musí poskytnúť kompletnú dokumentáciu k postieľke a jej pôvodu. Nezabúdajte ani na záručný list pre prípad poškodenia postieľky pri prevoze alebo z dôvodu poškodeného kusa.

2. Matrac a jeho polohovanie

Pre správny vývoj dieťaťa je dôležitá tuhosť matraca. Detské matrace sú zväčša tvrdšie a vyrobené zo studenej peny. Tvrdý matrac poskytuje dieťaťu oporu. Mäkké matrace nie sú správna voľba, pretože počas spánku vytvárajú zakrivenia, ktoré vedú k poškodeniu chrbtice. K matracu dokúpte aj chránič. Vyhnete sa čisteniu matraca, zvýšite hygienu postieľky a predĺžite životnosť matraca. Chrániče i matrace z online obchodu matracentrum sú zárukou, že vaše dieťa bude spať hygienicky a ergonomicky na vysokej úrovni. Ideálne je, keď sa dá matrac polohovať t.j. meniť výška umiestnenia matraca. Polohovanie je bezpečnejšie a komfortnejšie pre rodičov.

3. Konštrukcia a prevedenie

Detské postieľky sa vyrábajú s rôznymi možnosťami nastavenia priečok a ohrádky. Kvôli lepšiemu prístupu k dieťaťu si vyberte postieľku, ktorá umožňuje vyťahovanie a sklápanie bočných častí. Takúto postieľku môžete prisunúť k svojmu lôžku a budete mať stále prístup k dieťaťu. Dávajte si pozor na to, aby nemala postieľka ostré hrany alebo z nej netrčali klinčeky, ktoré by mohli dieťa zraniť. Vzdialenosť medzi priečkami ohrádky by nemala byť širšia ako 7 cm.

4. Materiál rámu postieľky

Detské postieľky sa vyrábajú z dreva, kovu alebo sú textilné. Väčšina rodičov uprednostní drevenú detskú postieľku. Takéto postieľky sa vyrábajú z borovice alebo buku. Sú veľmi stabilné a vydržia roky. Veľmi dlhú životnosť majú kovové postieľky. Prinášajú však riziko povolenia ich spojov a vŕzgania konštrukcie. Niekomu nevyhovuje ani chladné, strohé vyžarovanie kovu. Textilné postieľky nie sú vhodné na celoročné využitie, ale ich nízku váhu a skladnosť oceníte pri cestovaní.

5. Doplnky k detským postieľkam

Bábätká by nemali spávať na vankúši. Stačí im prikrývka, ale lepšie je kúpiť fusak. Fusak v tvare dupačiek dieťaťu neprekáža pri otáčaní v postieľke a príjemné zahreje. K detským postieľkam sa vyrábajú rôzne doplnky a hračky, ktoré sa pripevňujú na rám postieľky. Detské kolotoče so zvukmi bábätká upokoja a rozvíjajú ich pozorovacie schopnosti. Pre malé princezné sú určené baldachýny. Praktické sú kolieska, ktoré je možné podľa potreby odpájať a pripájať. Na lôžkoviny môžete dokúpiť úschovný box pod postieľku.